niedziela, 29 stycznia 2023 14:47

Kurator Nowak zachęca dziś do wpłat. Ale nie na WOŚP

Autor Tomasz Stępień
Kurator Nowak zachęca dziś do wpłat. Ale nie na WOŚP

Ten wpis na profilu w mediach społecznościowych Barbary Nowak pojawił się właśnie dziś zapewne nieprzypadkowo. Małopolska kurator oświaty zachęca w nim do przekazania pieniędzy na dobry cel, ale... nie chodzi o Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Śladu po akcji, jaką żyje dziś duża część Polski i w której biorą udział dziesiątki tysięcy młodzieży na profilu u kurator Nowak nie znajdziemy. Oczywiście udział w zbiórce środków w czasie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które mają być przeznaczone na walkę z sepsą jest dobrowolny. Z pewnością Barbara Nowak wie o akcji. – Dziś w Polsce rozlega się wołanie o otwarcie serc i przekazanie pieniędzy na dobry cel – pisze w mediach społecznościowych. Jednak zachęca do wpłat na inny cel. – Szczególnie potrzebującymi są ofiary gehenny wojny. Godne zaufania organizacje, zakony, miejsca wskazuje bohaterski dziennikarz Jakub Maciejewski. Pamiętajmy o nich! – apeluje.

Chodzi o akcję dziennikarza tygodnika „Sieci”, Jakuba Maciejewskiego, który spędził na Ukrainie w czasie wojny 150 dni i stworzył listę "wiarygodnych, kompetentnych i zaangażowanych organizacji", które niosą pomoc na Ukrainie.– Widziałem w najdalszych zakątkach Ukrainy, za Słowiańskiem, Bachmutem i pod Chersoniem, w najmniejszych wioskach w magazynach z żywnością są dary z Polski: pasztety, paczki z ryżem i makaronem – mówił Maciejewski w rozmowie z Polskim Radiem. Na jego liście są m.in. Caritas Ukraina, Stowarzyszenie Dwa Promienie, Polski Czerwony Krzyż czy Dominikański dom św. Marcina w Fastowie.

fot. Tt Barbara Nowak

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka