czwartek, 8 lutego 2024 12:55

Leżał półprzytomny i wychłodzony. W jego odnalezieniu pomógł strażacki dron

Autor Patryk Trzaska
Leżał półprzytomny i wychłodzony. W jego odnalezieniu pomógł strażacki dron

Brawurowa akcja służb w powiecie gorlickim. Dzięki użyciu specjalistycznego drona strażacy szybko odnaleźli zaginionego 19-latka. Nastolatek był wychłodzony i leżał półprzytomny na ziemi. Po udzieleniu pierwszej pomocy trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Do zdarzenia doszło we wtorek (6 lutego) tuż przed północą. Gorlickie służby zostały zadysponowane do poszukiwań 19-letniego mieszkańca Staszkówki. Z nastolatkiem nie było żadnego kontaktu i istniało poważne podejrzenie zagrożenia życia.

Na miejsce poszukiwań do miejscowości Staszkówka udały się dwa zastępy OSP Moszczenica z dronem ratowniczym i jeden zastęp OSP Staszkówka. Strażacy z OSP Moszczenica po rozmowie z policjantami i najbliższymi zaginionego 19-latka wyznaczyli wstępny obszar poszukiwań i za pomocą drona zaczęli sprawdzać teren.

Poszukiwania trwały około godziny. Operatorzy drona z OSP Moszczenica zlokalizowali poszukiwanego młodego mężczyznę. Nastolatek leżał przy jednym ze słupów wysokiego napięcia w odległości około kilometra od swojego domu. Był on półprzytomny i wychłodzony.

Strażacy, którzy dotarli do zaginionego jako pierwsi, udzielili 19-latkowi pierwszej pomocy. Następnie został on przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

źródło/foto: OSP Moszczenica

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka