środa, 5 maja 2021 14:42

Lidl poszerza ofertę na testy przeciwko COVID-19. Teraz będzie można tam kupić...

Autor Norbert Kwiatkowski
Lidl poszerza ofertę na testy przeciwko COVID-19. Teraz będzie można tam kupić...

Lidl jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy antygenowe w kierunku Sars-Cov-2. Produkt pozwala wykryć antygeny koronawirusa wirusa w wymazach z przedniej części nosa.

Testy pojawią się na sklepowych półkach od piątku 7 maja. Testy Boson Biotech sprzedawane będę wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za jeden test, czyli 99 zł za całe opakowanie 5-sztukowe. Do każdego testu dołączona będzie sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja.

Wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20 proc.), dokładności (98,72 proc.) oraz czułości testu na poziomie 96,77 proc., a wynik otrzymujemy już po 15 minutach - czytamy w komunikacie Lidla.

Co warto podkreślić, test może być wykonany w warunkach domowych. Kolejną ważną kwestią jest to, że nie trzeba mieć objawów covidowych, by go wykonać.

Przypomnijmy, że Lidl w marcu zaoferował klientom test firmy Primacovid pozwalający wykryć przeciwciała przeciwko Sars-Cov-2.

Info: Lidl Foto: zdjęcie poglądowe/Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje