środa, 17 kwietnia 2019 15:14

Limanowa: Canticum Iubilaeum zaprasza na próby

Autor Marzena Gitler
Limanowa: Canticum Iubilaeum zaprasza na próby

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum ogłasza wiosenny nabór do zespołu. Limanowski chór zaprasza młodzież powyżej piętnastego roku życia oraz osoby dorosłe, które mają słuch muzyczny i chcą śpiewać. Mile widziani są zarówno mężczyźni jaki kobiety. Kandydatów dyrygent chóru Canticum Iubilaeum zaprasza na próby w każdy wtorek i piątek o 18:45 do sali Domu Pielgrzyma przy limanowskiej bazylice.

Chór Mieszany Canticum Iubilaeum przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej działa od 2 stycznia 1998 roku pod dyrekcją założyciela i organisty Marka Michalika. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy świętej. Członkami chóru są wyłącznie muzycy amatorzy - uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące zawodowo i będące juz na emeryturze. Poza tą działalnością zespół bierze udział w licznych występachi koncertach w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada cztery nagrane płyty (Adoremus Dominum 2003, Pokłon Jezuskowi 2008, Pani nasza Limanowska 2016, Deus Caritas est 2018) oraz wiele koncertów ze słynnymi orkiestrami m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Kameralnej L’Estate Armonico i innymi. Chór Mieszany Canticum Iubilaeum jest laureatem trzydziestu konkursów chóralnych, krajowych i międzynarodowych. Chór koncertował w Austrii, Niemczech, Słowacji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Węgrzech i Rumunii. Zespół koncertował dla Jana Pawła II i Benedykta XVI. Za swoją działalność i osiągnięcia w kraju

i za granicą, chór został odznaczony przez Radę Miasta Limanowa medalem i tytułem Za Zasługi Dla Miasta Limanowa, przez Zarząd Sejmiku Województwa Małopolskiego - medalem Polonia Minor, przez Zarząd Główny Federacji Caecilianum - medalem Gloriam Dei Cantare, Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Złotym Krzyżem Małopolskim nadanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego, Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dowód licznych zasług dla chóralistyki polskiej Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Brązowym Krzyżem Zasługi dyrygenta chóru Marka Michalika i prezesa zarządu Krzysztofa Młynarczyka. Zespół współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami, chóralistami z kraju i za granicą. W 2018 roku z okazji 20. rocznicy powstania TVP Kraków nagrała film o Chórze Mieszanym Canticum Iubilaeum z Limanowej pod tytułem „Radość śpiewania”.

W 2019 roku chór zaplanował wiele ciekawych koncertów i wyjazdów.

inf. i foto: Canticum Iubilaeum

Limanowa - najnowsze informacje