piątek, 26 czerwca 2020 11:59

Limanowa. Wkrótce wyjątkowy koncert dla JP II

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Wkrótce wyjątkowy koncert dla JP II

W bazylice Limanowej odbędzie się wyjatkowy koncert dedykowany Janowi Pawłowi II w roku 100.rocznicy urodzin. W czasie koncertu wykonana zostanie m.in. Missa Ioannis Pauli Secundi Henryka Jana Botora, napisana w hołdzie Papieżowi-Polakowi.

Koncert, który odbędzie się w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca poprzedzi msza święta o godz. 16.00, w czasie której zostanie wykonana Missa Ioannis Pauli Secundi, skomponowana specjalnie na ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

W koncercie wystąpi  Chór Mieszany Canticum Iubilaeum pod dyrekcją Marka Michalika oraz soliści dr Jadwiga Postrożna mezzosopran, solistka Opery Wrocławskiej, Marcin Wasilewski - Kruk  baryton, kantor w Bazylice Mariackiej w Krakowie oraz dr hab. Krzysztof Michalek organista z Bazyliki Miłosierdzia Bożego i Kościoła Mariackiego w Krakowie, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

W czasie koncertu zabrzmią ciekawe kompozycje a capella i z akompaniamentem organowym oraz z towarzyszeniem solistów. Całość koncertu będzie przeplatana prezentacją multimedialną o życiu i działalności św. Jana Pawła II , którą przygotowała Elżbieta Nawalaniec. Jest również autorką portretu Jana Pawła II, który został stworzony ze zdjęć chórzystów. Jest to hołd członków Chóru Canticum Iubilaeum dla św. Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: ks. dr Wiesław Piotrowski proboszcz Bazyliki kolegiackiej Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Mieczysław Uryga Starosta Powiatu Limanowskiego oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

inf. Diecezja Taranowska

Limanowa - najnowsze informacje