sobota, 2 listopada 2019 13:14

Limanowianin Jakub Kądziołka na podium Mistrzostw Europy

Autor Marzena Gitler
Limanowianin Jakub Kądziołka na podium Mistrzostw Europy

W dniach 25-26 października w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugalii, odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodników reprezentujących 26 państw. Brążowy medal przywiózł z nich Jakub Kądziołka, zawodnik ARS Klub Kyokushinkai Limanowa.

W gronie reprezentantów naszego kraju na tegoroczne ME znalazł się młody limanowski karateka Jakub Kądziołka, na co dzień trenujący pod okiem sensei Arkadiusza Sukiennika w ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa. Młody limanowski karateka po bardzo zaciętych pojedynkach z zawodnikami z Hiszpanii i Bułgarii wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w konkurencji kumite juniorów - 60 kg.

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa składa serdeczne podziękowania dobroczyńcom i sponsorom klubu, bez których udział zawodnika w ME nie byłby możliwy: Mieczysławowi Jońcowi - właścicielowi firmy Joniec i Maciejowi Szkarłatowi – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG, Robertowi Myjakowi – właścicielowi firmy PAK-FOL oraz Starostwu Powiatowemu w Limanowej. Słowa podziękowania limanowski klub karate kieruje również na ręce Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy i Wiesława Wójtowicza - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, w której trenują członkowie klubu, w tym „świeżo upieczony” medalista Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin.

ARS Klub Kyokushinkai Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje