poniedziałek, 12 sierpnia 2019 12:10

Limanowski chór na jubileuszu sakry biskupiej abp Stanisława Budzika

Autor Marzena Gitler
Limanowski chór na jubileuszu sakry biskupiej abp Stanisława Budzika

W dniach 30 sierpnia - 1 września Chór Mieszany Canticum Iubilaeum będzie przebywał na specjalne zaproszenie Arcybiskupa Stanisława Budzika na terenie Lubelszczyzny. Chórowi pod dyrekcją Marka Michalika będą towarzyszyć soliści: Jolanta Pawlikowska - sopran (AM Kraków), Marcin Wasilewski - Kruk baryton (UPJPII Kraków) oraz Jakub Garbacz (organista archikatedry łódzkiej).

W dniu 30 sierpnia (piątek) o godzinie 16:00 Chór Canticum Iubilaeum wystąpi z koncertem w kościele św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie, 31 sierpnia (sobota) o godzinie 19:45 chór wystąpi w Katedrze Lubelskiej ze specjalnym koncertem "In virtute crucis" dedykowanym abp Stanisławowi Budzikowi w roku 15 rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. 1 września 2019 roku chór wystąpi o godzinie 11:30 podczas uroczystości odpustowych w Wąwolnicy.

Na wszystkich koncertach będzie obecny abp Stanisław Budzik, który sprawuje honorowy patronat.

Warto dodać, że pierwszą parafią abpa Budzika po przyjęciu święceń kapłańskich była parafia MBB w Limanowej. To tam obecny metropolita lubelski prowadził chór młodzieżowy, którego niektórzy członkowie do dziś śpiewają w chórze Canticum Iubilaeum. Przyjaźń z Arcybiskupem trwa do dziś.

A 25 sierpnia chór zaprasza do Pasierbca:

Limanowa - najnowsze informacje