czwartek, 7 marca 2024 09:25

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Szczurowa rozpoczyna nowy rozdział

Autor Artykuł sponsorowany
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Szczurowa rozpoczyna nowy rozdział

Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji to innowacyjny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, polegający na rozszerzeniu roli szkół o edukację całożyciową dorosłych. Jeden, ze 150 LOWE utworzonych w Polsce, działa w Gminie Szczurowa.

Od lipca 2020 roku wspólnie z mieszkańcami zorganizowano mnóstwo spotkań, warsztatów i szkoleń, które mają wspólny cel – rozwój kompetencji kluczowych osób dorosłych, poprzez edukację pozaformalną.

Fot. UG Szczurowa 

Tworząc Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Szczurowa obiecano, że po zrealizowaniu grantu, LOWE będzie trwało nadal. Wspólne wysiłki i starania wielu osób i ich wiara, że warto inwestować swój czas i doświadczenie w działania blisko ludzi, zaowocowały kolejnym projektem w Gminie.

Fot. UG Szczurowa 

W ostatni dzień lutego odbyła się uroczysta inauguracja działalności Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji w Gminie Szczurowa. Utworzenie MUL LOWE pozwoli na kontynuację działalności LOWE, które zostały dobrze przyjęte przez mieszkańców gminy. Oficjalnego otwarcia dokonali: Prezes Fundacja Małopolska Izba Samorządowa Jacek Kwiatkowski oraz Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa.

Fot. UG Szczurowa 

Głównym celem działalności MUL LOWE jest rozwój kapitału ludzkiego i społecznego przez podnoszenie kompetencji zarówno kluczowych jak i kompetencji przyszłości, w oparciu o grundtvigiańską metodę dydaktyczną, czerpiącą z tradycji i bogactwa kulturowego lokalnej społeczności. Projekt realizowany jest w partnerstwie Fundacji Małopolska Izba Samorządowa, która jest liderem projektu oraz 4 gmin: Biecz, Rzezawa, Szczurowa i Wielka Wieś. – Już w marcu zapraszamy na pierwsze zajęcia w MUL LOWE – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka