Praca strażaka daje możliwości mierzenia się z różnymi trudnościami. Przekonali się o tym druhowie z OSP Olsztyn Gutkowo, którzy uratowali łosia z bagniska. Zwierzę nie miał szans w pojedynkę się wydostać, dlatego wielkie brawa dla mundurowych.
Zanim jednak rozpoczęła się akcja ratunkowa, na wielkie brawa zasłużyli przypadkowi spacerowicze, którzy nie pozostawili największego ssaka naszych lasów na pewną śmierć. To właśnie te osoby wezwały odpowiednie służby i nawigowały strażaków w drodze do wspomnianego bagna.
Dzięki współpracy strażaków z OSP Olsztyn Gutkowo oraz myśliwych z KŁ Kudypy, mimo trudnych warunków terenowych, udało się skutecznie przepakować potrzebny sprzęt i dotrzeć do miejsca zdarzenia, ratując łosia.
Koniecznie musicie to zobaczyć:
Gigant polskich lasów
Łoś europejski, będący podgatunkiem łosia, to imponujący przedstawiciel jeleniowatych, znany z rozłożystego poroża i długich nóg, które pozwalają mu sprawnie poruszać się po zróżnicowanym terenie.
W Polsce łoś jest nie tylko największym ssakiem kopytnym, ale również ważnym elementem ekosystemu, odgrywając istotną rolę w krajobrazie leśnym i wpływając na dynamikę środowiska, w którym żyje.
Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Główny Urząd Statystyczny, populacja łosia w naszym kraju z roku na rok jest coraz większa i wynosi ponad 30 tysięcy osobników.






![Łoś ugrzązł w bagnie. Rozpoczęła się trudna akcja ratunkowa [WIDEO]](https://cdn.glos24.pl/2025/03/-os_w1000.webp)












