czwartek, 23 marca 2023 07:46

Mechanik samochodowy – jakie usterki najczęściej usuwa?

Autor Artykuł sponsorowany
Mechanik samochodowy – jakie usterki najczęściej usuwa?

Z usterkami układu hamulcowego, mechanicznego czy elektrycznego mogą się borykać zarówno użytkownicy prywatni, jak i osoby zawodowo zajmujące się prowadzeniem pojazdów czy przemieszczaniem po kraju.

Choć samochody są przystosowane do codzienne jazdy i mogą w ciągu każdego roku przejechać dziesiątki tysięcy kilometrów, to prędzej czy później dojdzie do jakichś nieprawidłowości w ich pracy. Nie powinno się lekceważyć symptomów w postaci dziwnych dźwięków wydobywających się spod maski czy zacinającej się pracy skrzyni biegów. Okresowe przeglądy pojazdów pozwalają wychwycić ewentualne problemy i anomalie, związane z działaniem konkretnych układów.

Z czym warto udać się do mechanika samochodowego?

Jakie prace może wykonać w Twoim samochodzie mechanik Kraków? Pośród najczęstszych warto wymienić takie jak:

·         zmiana części układu amortyzacyjnego na nowy;

·         troska o stan układu klimatyzacyjnego pojazdu i wyczyszczenie go w razie potrzeby;

·         wymiana filtra kabinowego;

·         przeprowadzenie diagnostyki komputerowej przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu;

·         wymiana zużytych klocków hamulcowych.

Dobry warsztat samochodowy powinien zajmować się także kwestią sprawności ogumienia pojazdu oraz kół. Okresowy przegląd układu hamulcowego i innych systemów zwiększa poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania auta. Wybierając się do warsztatu, można mieć pewność, że poszczególne podzespoły pojazdu (w tym mechaniczne, elektroniczne i konstrukcyjne) działają bez zarzutu.

Dlaczego warto korzystać z autoryzowanych serwisów należących do sieci Compet?

Ci kierowcy, którym zależy na możliwości uzyskania pomocy czy szybkiego przeprowadzenia diagnostyki komputerowej swojego pojazdu, mogą zawsze liczyć na partnerów należących do sieci franczyzowej www.compet.pl. Zaliczają się do niej podmioty świadczące usługi z zakresu blacharstwa i lakiernictwa. Na liście zaufanych podmiotów znajdują się także serwisy samochodowe.

Najczęstsze przyczyny awarii pojazdów osobowych

Mając na uwadze, jakie problemy można spotkać na co dzień, można je lepiej zidentyfikować lub im zapobiegać. Pośród najpowszedniejszych przyczyn awarii samochodów, z jakimi mają do czynienia warsztaty, można wyróżnić:

·         usterki układu elektrycznego – bardzo często dotyczą bezpieczników lub akumulatora; w przypadku tego drugiego statystycznie (98%) wynikają z jego rozładowania;

·         przebite opony;

·         uszkodzenie sprzęgła;

·         skrzynia biegów;

·         niewłaściwy poziom płynów hamulcowych;

·         zużyte klocki hamulcowe;

·         zerwanie rozrządu;

·         szeroko pojęte awarie silnika – są to problemy statystycznie najczęściej zgłaszane przez użytkowników aut osobowych do zakładów mechanicznych (23%);

·         układ zamka – klucze, mechanizmy, ale także powiązane z nim alarmy.

Podsumowując, korzystanie z autoryzowanych punktów zajmujących się serwisowaniem, blacharstwem czy lakiernictwem daje użytkownikowi pewność, że otrzymuje on najwyższy możliwy poziom usług. Warto współpracować z podmiotami zrzeszonymi w ramach sieci Compet.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka