piątek, 16 lutego 2024 17:05

Metal w ciastkach. Kaufland wycofuje słodycze ze sprzedaży

Autor Karolina Kurando
Metal w ciastkach. Kaufland wycofuje słodycze ze sprzedaży

W piątek, 16 lutego, popularna sieć handlowa Kaufland podała informację o wycofaniu ze sprzedaży ciastek, które mogą zawierać w sobie metalowe elementy.

Ważna informacja dla klientów sieci Kaufland. Sklep poinformował dzisiaj o wycofaniu ze sprzedaży produktu, ciastek K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g.

Chrupiący... metal

— Producent „Banketbakkerij Merba B.V” dla zapewnienia ochrony konsumentom, w ramach działań zapobiegawczych wycofuje ze sprzedaży następujący produkt: K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g z datą minimalnej trwałości 06-12-2024 i numerem partii: 2334103 – informuje sieć sklepów Kaufland. – Nie można wykluczyć, że produkt może zawierać drobne, metalowe ciała obce. Ze względu na możliwe ryzyko obrażeń podczas spożywania produktu, klienci powinni być świadomi wycofania przedmiotowych ciastek z rynku i nie powinni ich spożywać. Produkt, którego dotyczy wycofanie, był dostępny w sprzedaży w sieci sklepów Kaufland.

Źródło: materiały prasowe

Zwrot kosztów

Kaufland natychmiast wycofał produkt ze sprzedaży. Zakupione ciastka można zwrócić do sklepu nawet w sytuacji, w której nie posiadamy paragonu. Gwarantowany jest zwrot pieniędzy.

W momencie publikacji niniejszego artykułu Kaufland nie opublikował informacji o niebezpiecznym produkcie na swoich social mediach.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka