wtorek, 11 lipca 2023 05:17

Mężczyzna stracił przytomność. Rozpoczęła się walka o jego życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Mężczyzna stracił przytomność. Rozpoczęła się walka o jego życie

Do bardzo poważnego zdarzenia doszło w poniedziałek (10 lipca) w godzinach wieczornych na terenie wsi Pielgrzymowice położonej w powiecie krakowskim.

Tuż przed godziną 20, służby zostały zaalarmowane o utracie przytomności przez jednego z mieszkańców. Ze względu na powagę sytuacji zdecydowano o zadysponowanie na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do czasu dotarcia śmigłowca, pomoc poszkodowanemu udzielali strażacy.

- Do czasu przybycia śmigłowca, nasi strażacy udzielili poszkodowanemu Kwalifikowaną Pierwszą Pomoc, następnie wydzielono i zabezpieczono miejsce lądowania. - napisano w komunikacie Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcławicach, która brała udział w akcji.

10 lipca, o 19:44 SKKM zadysponowało naszą jednostkę na ulicę Centralą w Pielgrzymowicach, do zabezpieczenia lądowania śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do czasu przybycia śmigłowca, nasi strażacy udzielili poszkodowanemu Kwalifikowaną Pierwszą Pomoc, następnie wydzielono i zabezpieczono miejsce lądowania. Po zakończeniu działań LPR, zabezpieczono również start. Na miejsce przybyła także OSP Książniczki. Powrót do remizy: 20:45.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Więcławicach Poniedziałek, 10 lipca 2023

Poszkodowana osoba trafiła do szpitala.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Więcławicach

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka