piątek, 28 lipca 2023 12:01

Mieszkańcy najedli się strachu. W ich domu pojawiła się żmija

Autor Patryk Trzaska
Mieszkańcy najedli się strachu. W ich domu pojawiła się żmija

W tym przypadku, na szczęście skończyło się wyłącznie na strachu. Strażacy musieli interweniować w jednym z budynków mieszkalnych w Obidzy w powiecie nowosądeckim, gdzie właścicieli na ich posesji "odwiedziła"... żmija. Zwierzę trafiło z powrotem na wolność.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27 lipca) w Obidzy w powiecie nowosądeckim. Mieszkańcy jednego z lokalnych budynków mieszkalnych nie mieli spokojnego popołudnia, ponieważ na ich posesji pojawiła się... żmija. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków.

"Do naszych zadań należało schwytanie węża i wypuszczenie go w bezpiecznym miejscu. W okresie panujących upałów pragniemy przypomnieć o zachowaniu szczególnej ostrożności, ponieważ gady w takie dni na swoje kryjówki wybierają korytarze, przedsionki czy piwnice." – napisali na Facebooku druhowie.

Dnia 27.07.2023 o godzinie 13:01 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia żmiji z budynku mieszkalnego. Do naszych zadań...

Opublikowany przez OSP Obidza Czwartek, 27 lipca 2023

Przypomnijmy, żmije w Polsce żyją głównie na terenach otwartych takich, jak łąki czy lasy. Rzadko kiedy zbliżają się do terenów zamieszkałych przez człowieka. Żmija to gatunek płochliwy, unikający człowieka. Atakuje, jeśli poczuje się zagrożona.

fot. OSP Obidza

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka