poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:24

Młody limanowianin złapany na gorącym uczynku

Autor Marzena Gitler
Młody limanowianin złapany na gorącym uczynku

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Limanowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do urzędu pocztowego oraz lombardu na terenie miasta Limanowa. Za ten czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 sierpnia 2019 roku. Młody mężczyzna wybił szybę w drzwiach i wszedł do urzędu pocztowego. Następnie po spenetrowaniu urzędowych pomieszczeń, skąd nic nie zabrał, poszedł się do lombardu, gdzie również usiłował się włamać.  Na szczęście został spłoszony i uciekł, a przypadkowy przechodzień, który widział to zdarzenie powiadomił służby.

Funkcjonariusze natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania sprawcy, które zakończyły się sukcesem. Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali 25-letniego mężczyznę - mieszkańca miasta Limanowa. Podejrzany znajdował się pod wpływem alkoholu. Został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w limanowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek był już karany za podobne przestępstwa. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

inf. i foto: KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje