czwartek, 17 grudnia 2020 11:00

Myśleniccy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Autor Wiktoria Mitura
Myśleniccy policjanci otrzymali nowe radiowozy

7 grudnia stan samochodowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach powiększył się o kolejne pojazdy. Pozyskanie nowych oznakowanych radiowozów było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Zakup dwóch samochodów marki Hyundai Tucson był możliwy dzięki środkom z Komendy Głównej Policji i współfinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Myślenicach (50 tys. zł.), Miasta i Gminy Myślenice (25 tys. zł.), Gminy i Miasta Dobczyce (20 tys. zł.) oraz gmin: Lubień, Pcim, Siepraw, Tokarnia i Wiśniowa – po 5 tys. zł.

Wspierając zakup radiowozów, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  oraz na poprawę warunków pracy mundurowych. Bez wątpienia jest to również wyraz dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu myślenickiego.

Nowe radiowozy rozpoczęły już swoją ,,służbę”. Jeden z nich trafił do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, drugim zaś jeżdżą policjanci z Dobczyc.

info i foto: KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje