czwartek, 9 lipca 2020 11:01

Myślenice: Dofinansowanie dla OSP Śródmieście

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice: Dofinansowanie dla OSP Śródmieście

Wczoraj (08.07.) odbyło się oficjalne podpisanie umowy dotacji pomiędzy OSP w Myślenicach Śródmieście a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Gminą Myślenice. Dzięki umowie OSP wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Gmina natomiast ma dofinansować zakup 4 aparatów powietrznych.

OSP w Myślenicach wczoraj podpisało umowę, w ramach której uzyska potrzebne środki na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pieniądze pochodzić będą z:

  • Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (250 tys. złotych);
  • Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej / Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (210 tys. złotych);
  • budżetu Gminy (300 tys. złotych).

Gmina Myślenice ma również wesprzeć OSP Śródmieście przy zakupie 4 aparatów powietrznych w kwocie 7,5 tys. złotych, przy wsparciu funduszu wojewódzkiego w takiej samej wysokości.

Nie będę ukrywał, że wspomaganie przez wojewódzki fundusz straży pożarnych leży nam na sercu. (…) Te umowy mają doprowadzić do zakupu sprzętu lub lekkiego wozu strażackiego. W skali całej małopolski finansujemy pomoc dla OSP dość poważnym stopniu. (…) W tym roku przeznaczyliśmy 2 mln złotych i pozyskaliśmy 1 mln na Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Warszawy. Te środki podzieliliśmy w poprzednim miesiącu i to jest konsekwencja tych naszych decyzji – powiedział dr Kazimierz Koprowski, prezes WFOŚiGW w Krakowie.
Cieszę się, że tutaj w sercu powiatu myślenickiego te umowy z różnymi jednostkami OSP zostaną podpisane. Doceniamy troskę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o  warunki pracy i poprawę bezpieczeństwa naszych druhów – powiedział w czasie uroczystości burmistrz Jarosław Szlachetka.

W imieniu WFOŚiGW umowę podpisał prezes dr Kazimierz Koprowski, a Gminę Myślenice reprezentował burmistrz Jarosław Szlachetka. W imieniu OSP Myślenice Śródmieście umowę sygnował prezes Franciszek Szilder. W uroczystości uczestniczyli także strażacy z OSP Pcim oraz OSP Wierzbanowa, którzy także otrzymali dofinansowanie od wojewódzkiego funduszu.

Info: myślenice.pl  Foto: OSP Myślenice Śródmieście KSRG

Myślenice - najnowsze informacje