poniedziałek, 20 lutego 2023 15:12

"Myślenice jeszcze bardziej przyjazne seniorom." Otwarto dla nich klub

Autor Marzena Gitler
"Myślenice jeszcze bardziej przyjazne seniorom." Otwarto dla nich klub

W poniedziałek  20 lutego w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu oficjalnie otwarto Klubu Senior +. Seniorzy będą spędzać w nim czas surfując po Internecie, ćwicząc na siłowni i ucząc się podczas warsztatów kulinarnych czy zajęć z arteterapii. Co ciekawe, wciąż są jeszcze w nim wolne miejsca.

W uroczystym otwarciu nowej placówki wzięli udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł na sejm RP Władysław Kurowski, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej MUW Jacek Kowalczyk, radni województwa małopolskiego Robert Bylica i Stanisław Bisztyga, radny powiatowy Jan Bylica oraz przedstawiciele lokalnych jednostek działających na rzecz aktywizacji i pomocy osobom starszym.

Otwarto klub Senior+ w Myślenicach - fot. UMiG Myślenice

Gości powitał burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka. - Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu stąd ta kolejna ważna inwestycja, która wynika z realnych potrzeb społecznych mieszkańców. Dzięki Klubowi Senior +, który oddajemy do użytku Myślenice stają się jeszcze bardziej przyjazne seniorom. To między innymi takie przedsięwzięcia, mają za zadanie aktywizować seniorów, utrzymać jak najdłużej w dobrym zdrowiu i aktywności fizycznej. Patrząc na to jak prężnie funkcjonuje od ponad trzech lat Dzienny Dom Senior Plus jestem przekonany, że także i tutaj seniorzy każdego dnia będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje w dobrym towarzystwie - mówił tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia placówki dla seniorów. Nowy obiekt poświęcił ks. Zdzisław Balon, proboszcz myślenickiego sanktuarium.

Otwarto klub Senior+ w Myślenicach - fot. UMiG Myślenice

Klub „Senior+” jest drugą samorządowa placówką na terenie Gminy Myślenice, adresowaną dla seniorów. Jego celem jest integracja osób na emeryturze, które chcą wspólnie spędzać czas. Do dyspozycji seniorów jest pracownia komputerowa z czterema stanowiskami, siłownia ze sprzętem sportowym oraz fotelem masującym. W nowocześnie wyposażonej kuchni odbywać się będą warsztaty kulinarne. Klubowicze 60+ będą też mogli tworzyć prace w ramach zajęć z arteterapii.

Na utworzenie Klubu Gmina pozyskała prawie 150 tys. zł dotacji. Ogółem na zadanie przeznaczono 190 000 zł. Z zajęć od 1 stycznia korzysta 30 seniorów, którzy już zdołali przygotować z okazji oficjalnego otwarcia zabawny program artystyczny.

Otwarto klub Senior+ w Myślenicach - fot. UMiG Myślenice

Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku (w poniedziałek i czwartek w godz. 12.00-17.00, w pozostałe dni od 10.00 do 15.00). Nadal są też jeszcze miejsca. Można przyjść i wszystkiego się dowiedzieć na miejscu lub w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.

Warto dodać, że w Myślenicach działa Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Myślenicki Klub Seniora. Gmina wprowadziła też Myślenicką Kartę Seniora.

fot. UMiG Myślenice

Otwarto klub Senior+ w Myślenicach - fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje