sobota, 8 maja 2021 12:18

Myślenice. To miał być napad w stylu Hollywood. Wyszło fiasko i zatrzymanie 6 osób (WIDEO)

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. To miał być napad w stylu Hollywood. Wyszło fiasko i zatrzymanie 6 osób (WIDEO)

Wydawało się, że tu się wszystko zgadza... Pomysł, realizacja, kamuflaż, w końcu łup, bo to jednak tysiąc złotych i parę paczek papierosów. Los bywa jednak przekorny i wybitnie zaplanowany napad na stację paliw w Biertowicach koło Myślenic został rozbity przez funkcjonariuszy policji. Tego chyba w scenariuszu nie było...

Do zdarzenia doszło 4 maja około godziny 23:50. Na stację paliw w Biertowicach koło Myślenic podjechał opel, z którego wysiadło 5 mężczyzn. Wszyscy mieli zakryte twarze oraz rękawiczki na dłoniach. W tym czasie na stacji benzynowej były jedynie dwie pracownice.

Zamaskowani wykonawcy tego znakomitego planu weszli do wnętrza budynku i sterroryzowali kobiety posiadaną maczetą oraz przedmiotem przypominającym broń. To wystarczyło do zdobycia łupów godnych wypraw krzyżowych. Z kasy zabrali około 1 tys. złotych a z półek kilka paczek papierosów.

Po dobrze wykonanej robocie mężczyźni wsiedli do auta i odjechali.

Po dokonanym rozboju sprawcy przyjechali do lasu gdzie cześć z nich przesiadła się do czekającego na nich pojazdu marki bmw, po czym odjechali w różnych kierunkach. Przed  napadem mężczyźni częściowo zmienili swoje ubrania, po napadzie ponownie przebrali się w inną odzież. Uciekając z miejsca zdarzenia sprawcy wyrzucali z samochodów niebezpieczne narzędzia oraz ubrania.

To musiał być donos! Nikt, ale to naprawdę nikt - chyba, że jakiś dementor ze świata Harrego Pottera - nie miał prawa rozszyfrować tej intrygi. Oba samochody , którymi poruszali się podejrzewani zostały bardzo szybko zatrzymane przez policjantów wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu zabezpieczono maczetę oraz zrabowane pieniądze.

Mężczyźni w wieku od 21 do 30 lat to mieszkańcy powiatu nowotarskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawców policjanci u dwóch z nich  natrafili na środki odurzające.

Wobec 5 podejrzanych Sąd zastosował  trzymiesięczny tymczasowy areszt. Natomiast wobec szóstego z podejrzanych, 21-latka  Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego  oraz policyjny dozór.

Info: małopolska.policja.gov.pl Foto: screen video

Myślenice - najnowsze informacje