poniedziałek, 13 czerwca 2022 10:03

Myślenice. Koniec z zakłóceniem spokoju. Będą wspólne wakacyjne patrole straży miejskiej i policji

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Koniec z zakłóceniem spokoju. Będą wspólne wakacyjne patrole straży miejskiej i policji

W Myślenicach będzie więcej patroli. To reakcja na zgłoszenia mieszkańców o różnorodnych incydentach, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

Burmistrz Jarosław Szlachetka oraz komendant myślenickiej policji insp. Maciej Kubiak, w obecności komendanta Straży Miejskiej Artura Kasickiego poinformowali o współpracy służb w utrzymaniu porządku w mieście i gminie Myślenice.

Od 24 czerwca do 11 września - przez 12 weekendów zaplanowano 36 dodatkowych ośmiogodzinnych, prowadzonych wspólnie przez Straż Miejska i Policję.  To reakcja na apele mieszkańców, alarmujących o różnorodnych incydentach, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

Wspólną deklarację podpisano podczas konferencji prasowej 9 czerwca. Celem współpracy mundurowych jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających Myślenice.

Warto dodać, że Myślenicach podczas wakacji zaplanowano szereg wydarzeń, przyciągających nie tylko mieszkańców Małopolski, ale gości z kraju i zagranicy, m.in. związanych z jubileuszem 680-lecia Myślenic. Wakacyjne imprezy jeszcze w czerwcu zainaugurują Wianki nad Rabą. W weekend 1 - 3 lipca na Zarabiu odbędzie się festiwal sportów ekstremalnych Extreme Jam, w kolejny weekend 8 - 10 lipca -  finałowe rozgrywki tegorocznego cyklu Plaża Open.  Również w lipcu (11 - 20 lipca) na Rynku w Myślenicach odbędą się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, w których udział wezmą zagraniczni wykonawcy m.in. z Rumuni, Palestyny Bułgarii, Meksyku, Serbii i Polski. W pierwszy weekend września (3 i 4 września) odbędzie się dwudniowy piknik historyczny - Wielki Turniej Myślimira.

fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje