niedziela, 5 czerwca 2022 08:14

Finał tegorocznych rozgrywek Plaża Open w Myślenicach!

Autor Marzena Gitler
Finał tegorocznych rozgrywek Plaża Open w Myślenicach!

Już w lipcu na boiskach do siatkówki plażowej na myślenickim Zarabiu odbędą się finałowe rozgrywki tegorocznego cyklu Plaża Open! To już trzecia edycja tych elitarnych rozgrywek popularnej plażówki w Myślenicach.

Finałowe rozgrywki turnieju Plaża Open w Myślenicach odbędą się w  weekend 8-10 lipca, Wcześniej gospodarzami cyklu zawodów będą Łódź (15-17 czerwca), Białystok (23-26 czerwca) oraz Český Těšín/Cieszyn (1-3 lipca). Tydzień później siatkarska czołówka rywalizować będzie w Myślenicach, a w ramach finałowej części przy sztucznym świetle rozegrane zostanie siatkarskie show King of the Court.

Tegoroczną imprezę podczas konferencji prasowej w myślenickim magistracie zapowiedzieli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz Dyrektor organizacyjny Plaża Open Marcin Strządała i Dyrektor sportowa Plaża Open Monika Brzostek. Partnerem cyklu jest PKN Orlen oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Gmina Myślenice będzie miastem gospodarzem i współorganizatorem finałowej części tegorocznych rozgrywek.

Finał Plaża Open 2022 odbędzie się w Myślenicach. Na zdjęciu burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Dyrektor sportowa Plaża Open Monika Brzostek oraz oraz Dyrektor organizacyjny Plaża Open Marcin Strządała - fot. UMiG Myślenice 

- Ten turniej cieszy się renomą nie tylko w Polsce, ale już także zyskał uznanie w Europie. Jestem dumny, że Myślenice mogą po raz kolejny gościć najlepszych siatkarzy plażowych, a tym bardziej cieszę się, że to właśnie nasze miasto będzie gospodarzem rozgrywek finałowych tegorocznego cyklu. Już teraz zapraszam zarówno mieszkańców, jak i kibiców siatkówki plażowej do Myślenic, by po raz kolejny emocjonować się siatkówką na najwyższym poziomie - mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Plaża Open to Ogólnopolski cykl turniejów siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn zapoczątkowany w 2010 roku w Cieszynie. Celem imprezy jest promocja tej dyscypliny. Od 2013 roku turnieje Plaża Open maja rangę turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski (Grand Prix Polski). W ciągu 11 lat organizacji cyklu Plaża Open odbyło się 48 turniejów w ramach eliminacji Mistrzostw Polski, 6 turniejów Pucharu Polski, 20 turniejów Grand Prix Polski, 48 turniejów młodzieżowych do lat 18, a także 60 turniejów amatorskich.

Pierwszy turniej Plaża Open w Myślenicach odbył się w 2020 roku. Od 2017 roku rozgrywane są tu turnieje towarzyskie, a od 2018 roku Letnie Grande Prix o Puchar Burmistrza w Siatkówce Plażowej, a od 2019 roku turnieje w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata.

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka