wtorek, 4 lipca 2023 10:22

Na tę inwestycje w Krzeszowicach czekano od lat. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy

Autor Norbert Kwiatkowski
Na tę inwestycje w Krzeszowicach czekano od lat. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy

To już pewne. W Krzeszowicach postanie długo wyczekiwany kompleks basenowy, który będzie przeznaczony zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Budowa obiektu ma zostać zakończona za dwa lata.

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk zawarł umowę z firmą „DOMBUD” Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach,  na wykonanie projektu i budowę I etapu sportowo - rekreacyjnego kompleksu basenowego w Krzeszowicach.

- Budowa krytego obiektu jest planowana na działce numer 951/10 o powierzchni ok. 1,6 ha, którą gmina pozyskała od parafii św. Marcina, przy Al. Solidarności w Krzeszowicach. Po rozpoczęciu budowy tężni oraz ścieżki pieszo-rowerowej jest to kolejne zadanie, które będzie realizowane w ramach Krzeszowickiego Kompleksu Zdrojowego - mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.

Pierwsza część tego projektu ma kosztować 34 mln złotych. Gmina Krzeszowice pozyskała dofinansowanie w wysokości 21 mln zł  z Rządowego Programu „Polski Ład”, natomiast Rada Miejska zabezpieczyła na ten cel ok.13 mln zł.

Na tym etapie ma zostać wybudowany obiekt, w którym znajdzie się basen pływacki z 6-cioma torami, basen rekreacyjny o powierzchni około 220metrów kwadratowych, brodzik dla dzieci, dwa jacuzzi i zjeżdżalnia z zakończeniem w basenie hamownym. W budynku przewidziano także szatnie, sklepik czy coffee stop.

Warto dodać, że drugi etap rozbudowy kompleksu wiązałby się w powstaniem basenu z wodą uzdrowiskową – siarkową, basenu rekreacyjnego z wodą uzdrowiskową, jacuzzi, basenu z zimną wodą, strefą saunarium oraz kompleksem basenów zewnętrznych.

Foto: Gmina Krzeszowice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka