W środę (10 kwietnia) strażnicy miejscy interweniowali w sprawie osób pijących alkohol i palących papierosy na przystanku autobusowym przy Kapelance w Krakowie.
Strażnicy miejscy opisali w mediach społecznościowych interwencję, do której doszło w środę (10 kwietnia) na przystanku autobusowym przy Kapelance. Mundurowi zmuszeni byli zareagować w związku z tym, że wbrew zakazowi trzy osoby piły tam alkohol i paliły papierosy. Po zakończeniu przez strażników czynności porządkowych oddaliły się one z miejsca, by już po kilku minutach pojawić się ponownie. Tym razem znalazły się na przystanku tramwajowym. Zamiast alkoholu i papierosów miały ze sobą jednak kilka zgrzewek płynów do spryskiwaczy obklejonych logiem jednego z koncernów paliwowych.
– W pewnym momencie na przystanek wpadło dwóch, wyraźnie zdenerwowanych robotników z pobliskiej budowy. Zaczęli krzyczeć na nich i szarpać się z nimi. Konieczna była kolejna interwencja. Kiedy już rozdzieliliśmy walczące strony okazało się, że znane nam trio ukradło robotnikom plecaki wraz z dokumentami, a zapis monitoringu ujawnił jeszcze jedno zdarzenie: kradzież płynów do spryskiwaczy oraz kawy ze stacji paliw
– relacjonują strażnicy.
Ostatecznie sprawą zajęli się policjanci.
Inf.: Straż miejska












![[16.03.2026] Chmury, ale wciąż ciepło. Sprawdzamy pogodę w Krakowie, Tarnowie i Zakopanem](https://cdn.glos24.pl/2026/03/zakopaneee_w300.webp)






![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)