niedziela, 18 kwietnia 2021 10:13

Nie żyje kapelan małopolskiej policji. Miał 42 lata

Autor Tomasz Stępień
Nie żyje kapelan małopolskiej policji. Miał 42 lata

W nocy z piątku na sobotę zmarł nagle ks. Paweł Mielecki, wikariusz parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie, kapelan Małopolskiej Policji.

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Kęt z parafii pw. św. Małgorzaty i Katarzyny. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 r. z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie.

Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana Małopolskiej Policji.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był mocno zaangażowany w prace komitetu organizacyjnego. Posługując w Sekcji Pastoralnej odpowiadał za przygotowanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej do tego święta.

– Ks. Paweł Mielecki zmarł nagle. Covid-19 nie był przyczyną – powiedział PAP rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Zmarłego kapłana pożegnał proboszcz Parafii Błogosławionego Jerzego Popiełuszki  na Złocieniu.

– Z ogromnym smutkiem informuję, że nasz Wikariusz Ks. Paweł odszedł do Pana. Polecamy Go Bożemu Miłosierdziu i prosimy o dar życia wiecznego a dla Rodziców o siłę i ufność w ciężkich chwilach – napisał ks. Kanonik mgr Bogdan Sarniak, proboszcz parafii.

fot: Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje