wtorek, 24 października 2023 12:45

Nie żyje krakowski policjant, asp. Leszek Kita. "Odszedł na wieczną służbę"

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje krakowski policjant, asp. Leszek Kita. "Odszedł na wieczną służbę"

We wtorek (24 października) małopolska policja przekazała smutną informację o śmierci asp. Leszka Kity, funkcjonariusza Komisariatu Policji VI w Krakowie. Mężczyzna miał 40 lat. – W pamięci koleżanek i kolegów zapamiętany zostanie jako osoba życzliwa, empatyczna, na którą zawsze można było liczyć – czytamy na stronie policji.

We wtorek (24 października) małopolska policja poinformowała o śmierci krakowskiego mundurowego. – Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł nasz Kolega asp. Leszek Kita z Komisariatu Policji VI w Krakowie. Komendant Główny Policji w imieniu kierownictwa Polskiej Policji oraz policjantów i pracowników Policji, rodzinie i bliskim zmarłego składa najszczersze kondolencje – przekazano w oficjalnym komunikacie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Cześć Jego pamięci!"

Aspirant Leszek Kita w szeregi policji wstąpił w 2008 roku. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji VIII w Krakowie, następnie pełnił ją w Komisariacie Policji V w wydziale kryminalnym, a przez kilka kolejnych lat obejmował stanowisko dzielnicowego w tej jednostce. Od sierpnia 2021 roku służbę pełnił w Komisariacie Policji VI, najpierw jako detektyw w pionie kryminalnym, a następnie jako oficer dyżurny tego komisariatu.

– W pamięci koleżanek i kolegów zapamiętany zostanie jako osoba życzliwa, empatyczna, na którą zawsze można było liczyć. Kierownictwo krakowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłego. Cześć Jego pamięci! – przekazała małopolska policja.

Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega – asp. Leszek Kita [*] Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 października 2023...

Opublikowany przez Małopolska Policja Wtorek, 24 października 2023

Na znak żałoby po zmarłym funkcjonariuszu, strona internetowa małopolskiej policji przybrała czarno-biały wygląd.

Źródło/Fot. Małopolska Policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka