poniedziałek, 24 października 2022 09:13

Imigranci z Kamerunu zatrzymani w Krakowie. Nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski

Autor Marzena Gitler
Imigranci z Kamerunu zatrzymani w Krakowie. Nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski

Funkcjonariusze Podkarpackiego Oddziały Straży Granicznej zatrzymali trzech Kameruńczyków, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Dwaj z nich pokonało granicę z Białorusi do Polski.  

Nielegalnych imigrantów ujawniono podczas przeprowadzanej wobec cudzoziemców kontroli legalności pobytu. Jak się okazało dwóch cudzoziemców przybyło z Kamerunu do Turcji, a następnie na Białoruś, gdzie przez okres 8 miesięcy uczyli się języków i pracowali.

Po kilkumiesięcznym pobycie w tym kraju Kameruńczycy postanowili udać się dalej do Europy. Dwaj mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski, następnie taksówką pojechali do Warszawy, gdzie czekał na nich trzeci obywatel Kamerunu, który przywiózł ich do Krakowa i u którego mieli zamieszkać.

Okazało się jednak, że trzeci mężczyzna od roku mieszka i pracuje w Polsce również nielegalnie.

Postanowieniem sądu dwóch obywateli Kamerunu umieszczono w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców. Natomiast wobec trzeciego, który dłużej przebywał w Polsce, zastosowano dozór - ma co miesiąc obowiązek zgłaszania się do Komendanta Placówki Straży Granicznej w Krakowie, do czasu rozpatrzenia decyzji o przekazaniu go stronie niemieckiej.

inf. i fot. Podkarpacki Oddział Straży Granicznej

Kraków

Kraków - najnowsze informacje