wtorek, 13 sierpnia 2019 07:27

Niespokojny weekend na drogach powiatu limanowskiego

Autor Marzena Gitler
Niespokojny weekend na drogach powiatu limanowskiego

W miniony weekend (9-11 sierpnia) na drogach powiatu limanowskiego doszło do 6 wypadków i kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali też 4 nietrzeźwych kierujących.

9 sierpnia b.r. ok godz. 23.10 w miejscowości Mszana Dolna na ul. Orkana doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 1 osoba.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW jadąc od Mszany Dolnej w kierunku miejscowości Podobin, wyprzedzał pojazd marki Audi. W trakcie tego manewru kierująca pojazdem marki Audi prawdopodobnie zjechała na lewy pas jezdni i doprowadziła do zderzenia się pojazdów. W wyniku tego zdarzenia do szpitala została zabrana 20-letnia kierująca audi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalą przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W sobotę, 10 sierpnia około godz. 16.40 w Porębie Wielkiej kierujący pojazdem marki Nissan uderzył w przydrożną skrzynkę elektryczną. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. 51-latek odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z powyższym pobrano mu krew do badań, a następnie został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Policji w Limanowej. Jego sprawą zajmie się sąd.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło również w niedzielny wieczór, 11 sierpnia. O godz. 22;00 w miejscowości Limanowa na ul. Tarnowskiej kierująca pojazdem marki VW Passat potrąciła osobę pieszą, która nagle wtargnęła na jezdnię. 39-letni mężczyzna został zabrany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

inf. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje