wtorek, 14 stycznia 2020 11:57

Nowa linia: Myślenice - Bysina - Jasienica, łatwiejsza i szybsza komunikacja

Autor Manuel Langer
Nowa linia: Myślenice - Bysina - Jasienica, łatwiejsza i szybsza komunikacja

W poniedziałek 13  stycznia burmistrz Jarosław Szlachetka oraz wiceburmistrz Mateusz Suder  poinformowali o uruchomieniu pierwszej linii, która będzie umożliwiała  mieszkańcom szybki transport do najważniejszych miejsc na terenie  Myślenic. Jej operatorem jest firma „Mini Bus” Zenon Płoskonka. Bus  będzie posiadać specjalne oznaczenie i będzie kursować od poniedziałku  do piątku na linii Myślenice – Bysina – Jasienica.

W dniu dzisiejszym rusza  pierwsza miejska linia komunikacyjna, która została utworzona dzięki  dofinansowaniu przewozów autobusowych z Urzędu Wojewódzkiego. To  pierwsza linia, która będzie dojeżdżała i zapewniała transport  mieszkańcom w dostaniu się do centrum Myślenic. Utworzenie tej linii  jest odpowiedzią na potrzeby, które od ostatnich kilku miesięcy były  kierowane do Urzędu Miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy nauczą się  korzystania z tego środka transportu. Jest to pewne novum, które  proponujemy chcąc podnieść jakość życia. Mam nadzieję, że to nie  ostatnia linia jaką będziemy otwierali. Na początku kwietnia powinna  ruszyć autobusowa linia na trasie Myślenice–Kraków – powiedział w czasie konferencji Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta  i Gminy Myślenice.

Wysokość dofinansowania z budżetu Gminy  wynosi ponad 7 tys. złotych, a dotacja z Urzędu Wojewódzkiego to prawie  37 tys. złotych. Całość zadania będzie kosztować przeszło 44 tysiące  złotych.

Linia będzie kursować pięć razy  dziennie. Rozkład jazdy będzie dostępny na naszej stronie internetowej.  Oprócz tego rozkłady będą też kolportowane w wersji papierowej, ale  także wychodząc naprzeciw wnioskom mieszkańców będziemy starali się  uporządkować te rozkłady jazdy na poszczególnych przystankach. Pojawią  się tam tablice sygnowane logiem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, na  których będą regularne czasy odjazdów. Cena biletu w obrębie miasta  będzie wynosić 2 złote, poza obrębem miejskim: z Bysiny 3,5 złote, a z  Jasienicy 4 złote – dodał wiceburmistrz Mateusz Suder.

Linia umożliwi transport do takich  obiektów jak: Szpital w Myślenicach, Przychodnia Certus i Tele-fonika,  Zakład Produkcyjny Cooper Standard, Plac Targowy Dolne Przedmieście oraz  Urząd Skarbowy. Szczegółowy rozkład: POBIERZ.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje