W sąsiedztwie Błoń Niepołomickich zakończono budowę nowoczesnego kompleksu sportowego, na który składają się pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną murawą oraz ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna.
Oficjalne otwarcie bieżni zaplanowano na połowę grudnia. Z kolei boisko zostanie udostępnione wiosną, kiedy murawa w pełni się ukorzeni.
– Budujemy infrastrukturę, która ma służyć całej społeczności – od młodych sportowców, przez kluby, po osoby trenujące rekreacyjnie. Chcemy, by sport był w Niepołomicach dostępny, nowoczesny i rozwijający.
– mówi burmistrz Michał Hebda.
Parametry na poziomie krajowym
Nowa ośmiotorowa bieżnia o długości 400 metrów została wykonana z nawierzchni poliuretanowej typu „sandwich”, odpornej na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Obiekt spełnia wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, uzyskał akredytację PZLA w kategorii VB, co umożliwia organizowanie zawodów lokalnych.
W południowej części bieżni znalazły się skocznie do skoku w dal, trójskoku i wzwyż, co pozwala trenować pełne spektrum konkurencji lekkoatletycznych w jednym miejscu.
Boisko dla Puszczy i mieszkańców
Pełnowymiarowe boisko piłkarskie (105 × 68 m) będzie użytkowane jako obiekt treningowy Puszczy Niepołomice oraz klubowej akademii, ale także jako przestrzeń dostępna dla mieszkańców i grup amatorskich. Murawa została wysiana specjalistyczną mieszanką traw stadionowych, która wymaga kilku miesięcy na pełne ukorzenienie. W otoczeniu boiska ustawiono cztery moduły trybun, a cały teren objęto monitoringiem. Dzięki temu obiekt ma być bezpieczny i przygotowany również na organizację wydarzeń sportowych o większej skali.
Część większej koncepcji
Kompleks sportowy wpisuje się w konsekwentnie rozwijaną strefę rekreacyjną przy Błoniach. W poprzednich latach udostępniono tutaj pumptrack i skatepark. Wybudowano także strefę workoutu.
– Ten obszar staje się jednym z najważniejszych miejsc aktywności w gminie. To inwestycja w zdrowie, edukację sportową i w jakość życia.
– podkreśla burmistrz Hebda.
Fot: UMiG w Niepołomicach












![107. rocznica powstania Marynarki Wojennej RP uczczona w Powiecie Wielickim [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/11/107.-rocznica-powstania-Marynarki-Wojennej-RP-uczczona-w-Powiecie-Wielickim--ZDJ-CIA-_w300.webp)

![[WIDEO] Sprawca zabójstwa ukrywał się w Wieliczce. Sceny jak z serialu kryminalnego](https://cdn.glos24.pl/2025/11/kontrterrory-ci_w300.webp)




