sobota, 25 lutego 2023 15:27

"Nowe miejsca pracy i nowe wpływy do budżetu". Wielka inwestycja już otwarta [WIDEO, ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
"Nowe miejsca pracy i nowe wpływy do budżetu". Wielka inwestycja już otwarta [WIDEO, ZDJĘCIA]

60 nowych miejsc pracy powstało w otwartym w środę nowoczesnym magazynie, który dla firmy Royal Canin otwarto w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej. Produkty z magazyny u pojadą nawet do Japonii.

Nowo oddany obiekt ma prawie 26 tys. m2 powierzchni, która przeznaczona będzie na magazynowanie produktów, surowców i opakowań dla położonej po sąsiedzku fabryki Royal Canin - wiodącej marki pokarmu dla psów i kotów. Pracę znalazło tu 60 nowych pracowników.

W otwarciu magazynu i uroczystym przecięciu wstęgi wzięła udział Cécile Coutens – prezes zarządu Royal Canin, która przypomniała fundamenty marki, która zdrowie czworonogów stawia na pierwszym miejscu i ciągle doskonali swoje produkty.

"Niepołomicka Strefa Inwestycyjna powiększyła się o nowy magazyn logistyczny. Firma Logicor wybudowała strategiczny obiekt dla fabryki Royal Canin. Nowa inwestycja pomoże producentowi karmy dla zwierząt rozwinąć działalność na rynkach w Europie i Azji. Dla gminy rozwój strefy oznacza nowe miejsca pracy i nowe wpływy do budżetu. Ważne również jest to, że inwestycja została wykonana z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Inwestorom gratuluję i życzę dalszego rozwoju" - podsumował obecny na uroczystości 22 lutego burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna powiększyła się o nowy magazyn logistyczny. Firma Logicor wybudowała strategiczny...

Opublikowany przez Roman Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Środa, 22 lutego 2023

Podczas otwarcia magazynu przypomniał, że fabryka Royal Canin, odpowiadając na głosy mieszkańców, zamontowała filtry chroniące przed uciążliwym zapachem i zafundowała wspaniały psi wybieg na niepołomickich Błoniach. Zadbała też o przebudowę drogi dojazdowej do nowego magazynu.

Symbolicznym gestem było wspólne zapakowanie przez dyrektorów i prezydentów firm oraz zaproszonych gości pierwszej paczki dla klienta, która wyruszyła w drogę z niepołomickiego magazynu. Uroczystość zakończył bankiet, na którym nie zabrakło tortu w kształcie nowo otwartego magazynu.

Nowy obiekt dla Royal Canin wybudował Logicor wspólnie z Acardis. Projekt opracowało studio architektoniczne Kwadrat, a generalnym wykonawcą był Atlas Ward Polska. Operatorem magazynu jest FM Logistic.

Budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne, energooszczędne lampy, stacje ładowania samochodów elektrycznych i system recyklingu wody. Oprogramowanie wytyczy najkrótszą trasę pomiędzy wielkimi regałami, aby inteligentnie skompletować zamówienie dla klienta. Magazyn będzie zapleczem dla położonej po sąsiedzku fabryki Royal Canin, która dzięki niemu rozwinie swoją działalność w Europie i Azji. Jak podkreślono - wyprodukowane w Niepołomicach karmy dla zwierząt pojadą nawet do Japonii. Na razie magazyn nie jest jeszcze wypełniony do końca. Pełną operacyjność ma osiągnąć w marcu.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje