czwartek, 20 lutego 2020 13:54

Nowy Sącz. Radiowozem w opla

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Radiowozem w opla

16 lutego w Nowym Sączu radiowóz policyjny zderzył się z osobowym oplem. Jak doszło do wypadku?

Do zdarzenia doszło ok. godziny 13:30, na skrzyżowaniu ulic Nawojowskiej i Kolejowej w Nowym Sączu. O kolizji poinformowała strona Sądeckie Drogi.

⚠️ Kolizja ⚠️ Nowy Sącz - Kolejowa z Nawojowską ‼️‼️‼️ jak widać służby na miejscu. Fot. Paweł

Gepostet von Sądeckie Drogi am Sonntag, 16. Februar 2020

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że winę za spowodowanie zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Nawojowskiej i Kolejowej w Nowym Sączu, ponosi kierujący samochodem służbowym, który wjechał na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadawał sygnał czerwony dla jego kierunku jazdy.

– Używając sygnałów uprzywilejowania miał do tego prawo, jednakże w takiej sytuacji powinien zachować szczególną ostrożność - wyjaśnia w korespondencji z nami Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Obecnie w Referacie ds. Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie. By prawidłowo określić kwalifikację zaistniałego zdarzenia drogowego został powołany biegły lekarz sądowy w celu ustalenia obrażeń,  jakie odniosła kobieta biorąca udział w tym zdarzeniu. W zależności od opinii biegłego czynności będą kontynuowane w zakresie wykroczenia bądź w kierunku wypadku drogowego.

Warto podkreślić, że zarówno kierujący służbowym volkswagenem, jak i kierująca oplem byli trzeźwi.

foto: https://www.facebook.com/sadeckiedrogi/

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje