niedziela, 31 maja 2020 20:01

Nowy Sącz. Otwarto nową siedzibę Urzędu Pracy i Wydziału Architektury

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Otwarto nową siedzibę Urzędu Pracy i Wydziału Architektury

Ulica Zielona 55 to nowy adres Sądeckiego Urzędu Pracy i Wydziału Architektury i Urbanistyki. 29 maja odbyło się uroczyste przekazanie budynku. Symboliczny klucz przekazał na ręce Prezydenta Ludomira Handzla właściciel budynku Adam Górski.

- Cieszę się, że wkraczamy do nowego budynku – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Jest to nowa jakość zarówno dla pracowników jak i mieszkańców Nowego Sącza, którzy będą tutaj załatwiać swoje sprawy. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w powstanie tego budynku. Pracownikom życzę dobrego klimatu i warunków pracy.

Po przecięciu wstęgi, ksiądz prałat dr Jerzy Jurkiewicz poświęcił budynek.

Prezydent Ludomir Handzel przekazał symboliczny klucz do budynku dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki Jolancie Polańskiej oraz dyrektorowi Sądeckiego Urzędu Pracy Jarosławowi Glińskiemu.

Budynek przy ulicy Zielonej 55 o powierzchni 1308 metrów kwadratowych posiada 3 kondygnacje. Sądecki Urząd Pracy Mieści się na parterze i pierwszym piątrze, a Wydział Architektury i Urbanistyki na drugim piętrze. Nowy budynek to większe oszczędności dla Urzędu Miasta, a także komfortowe warunki dla pracowników i petentów. Obiekt jest klimatyzowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, toaleta, winda). Przed budynkiem zlokalizowany został parking na 30 miejsc postojowych.  W otwarciu budynku uczestniczyli także radni Grzegorz Ledziński i Jakub Prokopowicz.

Od poniedziałku zarówno Sądecki Urząd Pracy jak i Wydział Architektury i Urbanistyki pracują normalnie w nowej siedzibie.

inf. i foto: UM NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje