środa, 25 października 2023 10:06

Nowy termin rozpoczęcia prac na ul. Żmujdzkiej

Autor Mirosław Haładyj
Nowy termin rozpoczęcia prac na ul. Żmujdzkiej

26 października ruszy budowa lewoskrętu z ulicy Żmujdzkiej w aleję 29 Listopada. W związku z tym czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego. Celem inwestycji jest zwiększenie płynności ruchu na skrzyżowaniu.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, zapadła decyzja o przesunięciu terminu rozpoczęcia robót, aby nie spowodować dodatkowych niedogodności dla kierowców, którzy poruszają się w tej części miasta. Nowy termin startu prac to czwartek, 26 października, od godz. 5.00.

Jezdnia ulicy Żmujdzkiej na odcinku od budynku nr 3 do 13 zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, z możliwością dojazdu do posesji. Objazdy zostaną wytyczone ulicami: Zdrową, Prądnicką i Opolską.

W związku z zamknięciem ul. Żmujdzkiej wyłączony z ruchu zostanie również pas do lewoskrętu z al. 29 Listopada. W czasie prowadzenia robót zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na wlocie ul. Żmujdzkiej. Ruch pieszych i rowerzystów wzdłuż al. 29 Listopada oraz ul. Żmujdzkiej skierowany zostanie na tymczasowe korytarze poprowadzone przez teren robót.

W ramach zadania poszerzona zostanie jezdnia ul. Żmujdzkiej i wykonany zostanie pas do skrętu w lewo w al. 29 Listopada. Powstaną też chodniki, przebudowane zostanie oświetlenie oraz kolidująca infrastruktura podziemna.

Planowany termin zakończenia zadania to 31 stycznia 2024 r.

Wykonawcą zadania jest firma AG System. Koszt prac to ok. 3,6 mln zł. Inwestycja jest realizowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i Wodociągi Miasta Krakowa.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka