poniedziałek, 6 maja 2024 13:07

Od jutra możliwe duże utrudnienia dla kierowców z Oświęcimia. Ruszają pracę na kluczowym odcinku

Autor Norbert Kwiatkowski
Od jutra możliwe duże utrudnienia dla kierowców z Oświęcimia. Ruszają pracę na kluczowym odcinku

Od 7 maja ruszają pracę w ramach budowy obwodnicy Oświęcimia wraz z mostem na rzece Sole. Kierowcy powinni się przygotować na utrudnienia w okolicy drogi krajowej 44 – ulicy Zatorskiej, która stanowi połączenie krajówki z budowaną trasą.

Szereg robót ma być prowadzonych do sierpnia. Co ważne, będą dwa etapy organizacji ruchu, maksymalnie po dwa miesiące. Trzecim etapem będzie udostępnienie dla ruchu nowo wybudowanego ronda w ciągu ul. Zatorskiej z zamkniętym wjazdem na budowana obwodnicę

Precyzując zadania tej inwestycji: zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od skrzyżowania ul. Grojeckiej i ul. Zatorskiej do ronda w rejonie Castoramy, czyli kierunek Kraków – Tychy. To jednak nie koniec, ponieważ drugi kierunek zostanie poprowadzony objazdem przez ul. Krakowską i północną obwodnicę Oświęcimia.

Całość inwestycji pt. "Obwodnica Oświęcimia wraz z mostem na Sole" ma przynieść nowy 9 kilometrowy odcinek drogi o długości ponad 9 km (od węzła Oświęcim na powstającej drodze ekspresowej S1 do okolic skrzyżowania ul. Zatorskiej i Grojeckiej). Trasa ominie od południa miasto, zapewniając szybkie i bezpieczne połączenie z drogą ekspresową Mysłowice – Bielsko-Biała, a dzięki temu również z autostradą A4.

Foto: GDDKiA

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka