sobota, 18 listopada 2023 10:32

„Odblaskowa szkoła" w Świnnej Porębie

Autor Marzena Gitler
„Odblaskowa szkoła" w Świnnej Porębie

W bieżącym roku szkolnym ZSP w Świnnej Porębie przystąpił do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Odblaskowa szkoła".

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

„Przygotowania do szkolnego Finału trwały od kilku tygodni. Podjęliśmy wiele inicjatyw, których celem było promowanie właściwego zachowania uczniów w drodze do i ze szkoły, a także na terenie naszej placówki, szczególnie na korytarzach szkolnych. „Bezpieczna przerwa", przygotowanie gazetek tematycznych, konkurs plastyczny „Bądź widoczny na drodze", nagranie filmy edukacyjnego, napisanie oraz nagranie piosenki o ruchu drogowym i teledysku, to tylko niektóre z działań, których wykonanie było celem priorytetowym Konkursu” – poinformował ZSP.

31 października odbył się szkolny Finał ogólnopolskiego projektu „Odblaskowa szkoła", którego głównym punktem był program artystyczny „Jestem bezpieczny i widoczny na drodze". Przygotowali go pod kierownictwem nauczycieli uczniowie klas I-III. Odbył się też pokaz „mody odblaskowej” i konkurs wiedzy o ruchu drogowym, w którym uczniowie mogli się wykazać swoja wiedzą o bezpieczeństwie. Najbardziej aktywne zespoły klasowe otrzymały nagrody w postaci elementów odblaskowych.

Inf. UG Mucharz, fot. ZSP Świnna Poręba

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka