czwartek, 8 kwietnia 2021 08:27

Kraków. Ojciec Leon wciąż w szpitalu. Wiemy jak się czuje!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ojciec Leon wciąż w szpitalu. Wiemy jak się czuje!

Znany tyniecki benedyktyn trafił do szpitala 6 kwietnia. 91-letni zakonnik przechodzi diagnozę w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Wiemy jak się czuje.  

O. Leon Knabit do 6 kwietnia przebywał przez 6 dni na Oddziale Rehabilitacyjnym Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Po południu 6 kwietnia poczuł się gorzej i musiał przejść dodatkowe badania na neurologii. Teraz już czuje się znacznie lepiej, ale nadal jest na obserwacji.

Znany zakonnik z Tyńca. o swoim pobycie w szpitalu poinformował w mediach społecznościowych. Napisał, że już odwiedził go nawet opat klasztoru w Tyńcu. Podziękował wszystkim, którzy modlą się o jego zdrowie i poprosił też o modlitwę w intencji współpacjentów z jednej sali.

"Szczęść Boże! Wczoraj za specjalnym pozwoleniem odwiedził mnie Ojciec Opat - napisał na Facebooku O. Leon Knabit. - Dziękuję tym, którzy pozwolenia udzielili, a przełożonemu, że jak Dobry Pasterz pokonuje wszystkie przeszkody, zostawia zdrowe owce i idzie do chorej aby ją umocnić błogosławieństwem i pociechą. Dziękuję wszystkim za modlitwę, począwszy od sióstr w Rzymie aż po niezliczone paciorki w Polsce i gdzie indziej... Niech one pomogą przede wszystkim tym, którzy się modlą. Proszę także o modlitwę w intencji współpacjentów z neurologii sali numer 4, dzięki którym moje chorowanie jest o wiele łatwiejsze. Z Panem Bogiem Alleluja!" - napisał.

Szczęść Boże! Wczoraj za specjalnym pozwoleniem odwiedził mnie Ojciec Opat. Dziękuję tym, którzy pozwolenia udzielili, a...

Opublikowany przez O. Leona Knabita OSB Środa, 7 kwietnia 2021

Przypominamy, ze o. Knabit pod koniec października 2020 przeszedł zakażenie koronawirusem i leczył się w Szpitalu Żeromskiego, ale  bardzo szybko pokonał chorobą. W marcu br. zaszczepił się przeciwko COVID, o czym poinformował na Facebooku: "Świat próbuje się ratować szczepionkami. Głosy zewsząd podają, że zaszczepieni, nawet gdy zachorują, znoszą chorobę lżej. Jedno jest pewne, szczepienie nie powinno być obowiązkowe. Każdy osądza sam. Ja się zaszczepiłem już dwa razy, po konsultacji z dwoma/dwiema lekarkami, które znają wyniki moich najnowszych badań i po zapoznaniu się z opinią abpa Hosera, który jako lekarz zna skład szczepionki, nie wyraża zastrzeżeń etycznych i uważa, że nie wpływa ona na zmianę osobowości człowieka (żaden czip)" - napisał.

Jak czuje się teraz nestor tynieckich benedyktynów? - O. Leon trafił do szpitala z powodu złego samopoczucia i podwyższonej  temperatury. W szpitalu odnotowano też podwyższone ciśnienie. Po dzisiejszej nocy temperatura spadła. O. Leon jest przytomny i sprawny. Nie znamy jeszcze definitywnej diagnozy - poinformowali Głos24 zakonnicy. Dodali też, że kolejne informacje o stanie zdrowia współbrata mają się pojawić niebawem.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje