piątek, 21 października 2022 14:01

Olkusz. Miał sądowy zakaz zbliżania. Mimo to tygodniami znęcał się nad rodzicami

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. Miał sądowy zakaz zbliżania. Mimo to tygodniami znęcał się nad rodzicami

Ponad dwa miesiące trwał koszmar małżeństwa z Olkusza, nad którym regularnie znęcał się psychicznie i fizycznie 43-letni syn. Mężczyzna pomimo sądowego zakazu zbliżania się awanturował się, żądając od rodziców pieniędzy na alkohol.

10 października olkuscy policjanci zostali wezwani do rodzinnej awantury na terenie gminy Olkusz. Na miejscu funkcjonariusze zastali 43-latka, który znęcał się nad rodzicami fizycznie i psychicznie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że w rodzinie zdarzały się już wcześniej podobne sytuacje. Mężczyzna był  już karany za znęcanie się nad rodziną i przebywał w zakładzie karnym. Pomimo tego dalej stosował przemoc wobec swoich rodziców.  Nie stosował się również do wyroku sądu o zakazie zbliżania się do rodziców.  Nadal pod wpływem alkoholu awanturował się ze swoimi rodzicami, żądając od nich pieniędzy na alkohol.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 43-latka, do którego 12 października przychylił się sąd. Podejrzany usłyszał  zarzuty znęcania nad rodziną.  Teraz najbliższe trzy miesiące 43-latek spędzi w areszcie. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka