wtorek, 15 września 2020 08:11

Olkusz. COVID-19 w liceum! Uczniowie na kwarantannie

Autor Wiktoria Mitura
Olkusz. COVID-19 w liceum! Uczniowie na kwarantannie

Uczniowie jednej z klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu od dzisiaj znajdują się na tygodniowej kwarantannie. W klasie wystąpił przypadek zakażenia koronawirusem.

Uczniowie klasy 2Bg zostali objęci kwarantanną domową od 15 września do 21 września. Taką decyzję podjął Sanepid w Olkuszu, z powodu wykrycia u jednego z uczniów zakażenia SARS-CoV-2.

Uczniowie, ich rodzina, oraz osoby wspólnie z nimi mieszkający, mają obowiązek pozostania w domu.

Dyrektor liceum czeka na uzyskanie zgodny na zmianę formy nauczania dla uczniów objętych kwarantanną na nauczanie zdalne.

W związku z sytuacją odwołane zostały zebrania rodziców klas pierwszych z wychowawcami.

Oto treść całego komunikatu:

KOMUNIKAT Z DNIA 14.09.2020 GODZ. 21.00

14 września, 2020

W związku z wystąpieniem przypadku zakażenia SARS-CoV -2 decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu wszyscy uczniowie klasy 2Bg zostają objęci kwarantanną domową od 15.09.2020r. do 21.09.2020r.

Uczniowie oraz osoby wspólnie zamieszkujące są zobowiązane do pozostania w domu. Inspekcja sanitarna drogą telefoniczną w dniu jutrzejszym poinformuje o zasadach nałożonej kwarantanny. Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego rozpoczął procedurę uzyskania zgody na zmianę formy nauczania dla uczniów objętych kwarantanną – nauczanie zdalne.

Dyrektor Szkoły

mgr Katarzyna Polak

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje