środa, 29 czerwca 2022 12:51

Olkusz. Wpadł przez amfetaminę. 26-latek miał już wyrok za posiadanie narkotyków

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. Wpadł przez amfetaminę. 26-latek miał już wyrok za posiadanie narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej w Olkuszu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 26-latek został skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, dlatego teraz usłyszy kolejny zarzut za posiadanie narkotyków.

Patrolując ulice Olkusza, funkcjonariusze zauważyli 26-letniego mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Policjanci podejrzewali, że może mieć przy sobie narkotyki. Postanowili skontrolować 26-latka oraz jego rzeczy osobiste. Kiedy podjechali bliżej, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze podbiegli za nim i po chwili młody mężczyzna został zatrzymany. Policjanci podczas kontroli zabezpieczyli około 34 gramów amfetaminy. W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

26-latek został przewieziony do olkuskiej komendy i trafił do policyjnego aresztu. W myśl przepisów ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje