wtorek, 8 września 2020 07:04

Olszówka: Koronawirus w szkole. Od dzisiaj nauczanie zdalne

Autor Aleksandra Tokarz
Olszówka: Koronawirus w szkole. Od dzisiaj nauczanie zdalne

Zagrożenie zakażeniem koronawirusem wykryto w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce (gmina Mszana Dolna). Do najbliższego piątku w placówce obowiązuje nauczanie zdalne.

Zakażenie potwierdzono u jednej z nauczycielek, pracujących w szkole w Olszówce. Dyrekcja placówki, w porozumieniu z limanowskim sanepidem podjęła decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania, które obowiązywać będzie od dzisiaj, 8.09 do piątku, 11.09.

"Informacja dla Rodziców.

W związku z możliwością narażenia uczniów i pracowników Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce na zakażenie wirusem COVID 19 w szkole   i przedszkolu,  w porozumieniu z PSSE w Limanowej podjęto decyzję , iż od jutra tj. 8.09.2010 do 11.09.2020 r. w naszej placówce  zajęcia będą się odbywały  w postaci zdalnego nauczania zarówno dla uczniów jak i przedszkolaków.

Bardzo prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad dotyczących COVID 19, obserwacje stanu zdrowia dzieci i pozostałych członków rodziny. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych, proszę o niezwłoczny kontakt z lekarzem rodzinnym bądź lekarzem opieki całodobowej.

Urszula Rzepka"

Kwarantanną objęta została tylko jedna osoba z grona pedagogicznego szkoły w Olszówce, ze względu na fakt, że uczy także w kilku innych placówkach. Obecnie, wraz z otoczeniem domowym, znajduje się w kwarantannie. W przypadku braku objawów, izolacja zakończy się po 10 dniach.

Jak informuje portal limanowa.in nauczycielka, u której wykryto zakażenie, pracuje także w innej szkole, w sąsiadującym z limanowskim, powiecie. Tamtejszy sanepid także podjął decyzję o nauczaniu zdalnym.

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje