sobota, 29 czerwca 2024 04:25

Opiekowali się dwójką małych dzieci. Byli pijani

Autor Katarzyna Jamróz
Opiekowali się dwójką małych dzieci. Byli pijani

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą dalsze postępowanie wobec małżeństwa, które, w stanie nietrzeźwości, opiekowało się swoimi 5-letnimi córkami. W trakcie interwencji stwierdzono, że zarówno ojciec, jak i matka mieli po 1,5 promila alkoholu we krwi.

W środę (26 czerwca), około godziny 22:00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie z Krzeczowa. Według przekazanych informacji dwójką 5-letnich dzieci mieli opiekować się nietrzeźwi rodzice. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi.

Wszczęto postępowanie

Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali nietrzeźwego 43-latka oraz jego 34-letnią żonę, która również była pijana. Jak się okazało, pod opieką małżeństwa znajdowały się dwie 5-letnie dziewczynki. Ze względu na stan rodziców, u których badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, dzieci zostały przekazane pod opiekę babci. Wobec małżeństwa bocheńscy policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja o interwencji zostanie również przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka