środa, 21 września 2022 11:21

Pareo i Tuniki plażowe - jedna rzecz szerokie zastosowanie

Autor Artykuł sponsorowany
Pareo i Tuniki plażowe - jedna rzecz szerokie zastosowanie

Pareo to prostokątny kawałek materiału, który jest owijany i wiązany, aby stworzyć rozmaite ubrania. Sarongi są noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety w tropikalnych krajach południowego Pacyfiku. Pochodzą ze starożytnej Tahiti, znanej jako Polinezja Francuska. Pareo to tradycyjna odzież oryginalnie wykonywane niegdyś z kory oraz liści. Obecnie jednak pareo plażowe przeżywa istny renesans i jest używane w wielu zakątkach Europy jako modny damski dodatek. Panie tworzą z nich w lato, unikalne, zwiewne sukienki oraz spódnice w stylu boho.

Pareo plażowe - co to jest?

Pareo jest podobne do sarongu, ale główną różnicą jest jego pochodzenie. Długie prostokąty tkaniny, które owijają się wokół ciała, nazywane są w Polinezji Francuskiej pareo, podczas gdy sarongi pochodzą z Indonezji. Starożytne wzory tahitańskie mają zazwyczaj motywy roślinne, a kolory używane w produkcji są jasne lub mają efekt psychodelicznej akwareli. Aby osiągnąć popularny, tęczowy wygląd który jest używany w wielu sarongach, Polinezyjczycy używają hawajskiej soli kamiennej zamiast barwnika lub farby. Jak widzicie ten damski, letni dodatek kiedyś noszony był przez mężczyzn.

Pareo na plaże jak jest barwione?

Kolorowy sarong posypuje się solą; Farbowaną i soloną tkaninę należy wystawić do osuszenia na słońce, aby uzyskać pełny tęczowy efekt i, aby kolor był trwały i nie zszedł przy najbliższym praniu. Starożytny sposób wytwarzania sarongów polegał na użyciu trawy i kory do stworzenia tkaniny. Niegdyś kobiety nosiły pareo tylko na biodrach, przewiązane przez pas, odsłaniając piersi. Tahitańscy mężczyźni nosili sarongi głównie jako przepaskę na biodra. Było ono głównie używane przy pracy, aby chronić delikatne kobiece ciało przed owadami lub palącym tahitańskim słońcem. Oczywiście jak to kobiety mają w zwyczaju, po pewnym czasie zmieniły zwykłą "odzież roboczą" na modne dodatki, które z pewnością przyciągały ciekawskie oczy mężczyzn.

Jak wiązać pareo?

Dziś polinezyjscy mężczyźni noszą sarong jako wiązanie w talii, podczas gdy istnieje 30 lub więcej sposobów na wiązanie i owijanie sarongów.  Aby stworzyć swój wakacyjny look potrzebna będzie kreatywność. Jeśli przepasasz chustę przez szyję, wiążąc jej wystające końce na karku otrzymasz egzotyczną sukienkę. Sama możesz również decydować czy chcesz mieć odsłonięte uda czy zakryte. Innym sposobem jest zrobienie spódnicy, poprzez wiązanie chusty na wysokości bioder. Dzięki temyuotrzymasz elegancki look. Oprócz tego chusta może służyć jak turban oraz orientalny top..

Pareo plażowe - z czego jest wykonane?

Obecnie większość sarongów jest wykonana ze sztucznego jedwabiu lub mieszanki z bawełną Niektóre mogą być wykonane z cieńszej wełny lub mieszanek wełny. Większość sarongów ma powtarzające się abstrakcyjne wzory lub motywy kwiatowe.

Co ciekawe, uniwersalność sarongu nie kończy się na samym stroju. Ponieważ sarongi są prostokątami z tkaniny, mogą służyć wielu celom. Na przykład z sarongów można zrobić atrakcyjne zasłony, obrusy, poszewki na poduszki i narzuty plażowe. Pięknie wzorzyste sarongi można nawet powiesić jako ozdoby ścienne, np. nad łóżkiem, aby uzyskać tropikalny wygląd zagłówka.

Jak nosić pareo?

Obecnie pareo jest już typowym dodatkiem używanym szeroko w modzie. Często używane jako narzutka na strój kąpielowy w nadmorskich kurortach. Co bardzo ważne, że jest to jeden, prostu kawałek materiału, który może być używany na setki sposobów. Dzięki czemu dziewczyny jadące na wakacje, nie muszą się przejmować, że nie starczy im miejsca w walizce na piękne stylizacje.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje