poniedziałek, 27 maja 2024 07:55

Pensjonat w Kościelisku, a może jednak hotel? Porównujemy obie popularne opcje noclegowe

Autor Artykuł sponsorowany
Pensjonat w Kościelisku, a może jednak hotel? Porównujemy obie popularne opcje noclegowe

Hotel czy pensjonat, pensjonat czy hotel? To częsty dylemat osób, które planują urlop np. pod Tatrami, a przy tym dysponują dość ograniczonym budżetem. Choć intuicja podpowiada, że korzystniejszą opcją zawsze jest pensjonat np. w Kościelisku, to nasze doświadczenie pokazuje coś zupełnie innego. Hotel, i to pod wieloma względami, jest znacznie lepszym wyborem, o czym przekonujemy w tym artykule.

Nie tylko wyższy komfort pobytu

Podstawowa różnica między pensjonatem a hotelem polega na tym, że ten drugi musi spełnić konkretne kryteria kategoryzacyjne. Pisząc prościej: zatrzymując się w hotelu z góry wiesz, czego możesz się po nim spodziewać, chociażby na poziomie wyposażenia pokoju. Wiesz np., że będziesz mieć do swojej dyspozycji zestaw do parzenia herbaty, ręczniki, pościel itd. Nie ma mowy o żadnych nieprzyjemnych niespodziankach – oczywiście pod warunkiem, że postawisz na sprawdzony, dobrze oceniany hotel, który rzeczywiście dba o komfort swoich gości.

Ponadto hotele oferują szereg praktycznych udogodnień, o które znacznie trudniej w pensjonatach, by wymienić tylko:

  • Dostęp do strefy SPA;
  • Szybkie Wi-Fi w pokoju;
  • Darmowy parking (co ważne zwłaszcza pod Tatrami, gdzie coraz trudniej jest znaleźć bezpieczne i bezpłatne miejsca parkingowe);
  • Opcję wyżywienia (najczęściej śniadania);
  • Dostęp do lobby baru, w którym można się napić kawy, herbaty, zjeść lunch czy coś słodkiego w ciągu dnia itp.

Komfort i standard pobytu zdecydowanie przemawiają więc na korzyść hotelu, co warto wziąć pod uwagę na etapie poszukiwań pensjonatu np. w Kościelisku.

Nie tylko dla majętnych turystów

Pobyt w hotelu pod Tatrami może się wydawać propozycją skierowaną tylko do osób, które dysponują sporym budżetem wyjazdowym. Okazuje się, że niekoniecznie. Różnice w cenie pobytu między hotelami, zwłaszcza tymi butikowymi, klimatycznymi, rodzinnymi, a pensjonatami, powoli się zacierają.

Nie zapominajmy również, że w cenie pobytu w hotelu otrzymujemy szereg udogodnień, za które goście pensjonatów najczęściej muszą dodatkowo płacić, np. wykupując bilety wstępu do obiektów termalnych, aby zażyć kąpieli w basenie, jacuzzi czy relaksu w saunie.

Rada:

Jeśli celujesz w niedrogi pobyt pod Tatrami w naprawdę komfortowych warunkach, to poszukaj promocyjnych pakietów pobytowych, np. dla pary czy rodziny z dziećmi, które z reguły są najkorzystniejsze cenowo.

Dodatkowo warto rozważyć pobyt w hotelu w mniejszej miejscowości, niekoniecznie w drogim Zakopanem. Tutaj bardzo dobrym wyborem będzie Kościelisko, czyli piękna, spokojna miejscowości sąsiadująca ze stolicą polskich Tatr, z której szybko i łatwo dotrzesz do największych atrakcji regionu, jak Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, Dolina Małej Łąki, wodospad Siklawica czy Jaskinia Mroźna.

Hotel Eco Tatry – doskonała alternatywa dla pensjonatów w Kościelisku

Jeśli za cel swojej następnej wizyty pod Tatrami planujesz obrać urokliwe Kościelisko, to koniecznie sprawdź aktualne pakiety pobytowe w Hotelu Eco Tatry – jedynym hotelu w tej miejscowości, który wyróżnia się znakomitym stosunkiem ceny do oferowanego standardu.

Ten komfortowy hotel w Kościelisku oferuje klimatyczne, przytulne pokoje z widokiem na Giewont, zarówno na krótsze, jak i dłuższe pobyty. Wygodna opcja noclegu ze śniadaniem jest o tyle warta rozważenia, że gościom serwowane są pyszne dania przyrządzone w większości z ekologicznych, lokalnych produktów.

Wybierając ten hotel możesz oczekiwać najwyższego standardu obsługi, komfortowo wyposażonego pokoju – np. rodzinnego apartamentu dla 5 osób, a także szeregu udogodnień, by wymienić tylko strefę SPA z sauną fińską, sauną infrared, jacuzzi czy leżakami do wypoczynku między seansami, salę rekreacyjną z bilardem i piłkarzykami czy bezpłatne, szybkie Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest również darmowy parking, winda, lobby bar, a na miejscu zapłacisz kartą, urządzeniem mobilnym lub BLIK-iem.

Sprawdź dostępne pokoje w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku i wybierz ten idealny na pobyt we dwoje czy z całą rodziną na stronie ecotatry-hotel.pl.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka