piątek, 25 lutego 2022 15:35

Pergola bioklimatyczna – co to jest?

Autor Artykuł sponsorowany
Pergola bioklimatyczna – co to jest?

Klimat w naszym kraju jest zmienny – latem mamy do czynienia z dużymi upałami, które przeplatają się z okresami burz i opadów deszczu. Czy kaprysy pogody zmuszają Cię do pozostania w domu? Przekładania zaplanowanych spotkań z przyjaciółmi? Na szczęście teraz może się to zmienić i to w łatwy sposób. Wystarczy, że do zabudowy swojego tarasu wykorzystasz pergole bioklimatyczne. Koniecznie poznaj ich zalety!

Jak działa pergola bioklimatyczna?

Pod nazwą pergola bioklimatyczna kryje się konstrukcja ogrodowa o nowoczesnej i niezwykle funkcjonalnej bryle. Od klasycznej zabudowy tarasowej różni się ona kształtem lameli. W tym przypadku są one ruchome, a kąt ich ustawienia można dowolnie regulować przy pomocy pilota lub aplikacji. Bardzo szeroka opcja konfiguracji (całkowite lub częściowe zasłonięcie dachu) sprawia, że wypoczynek na tarasie jest możliwy nawet w wyjątkowo upalny dzień. Nie musisz już obawiać się o swój komfort czy bezpieczeństwo – Ty i Twoi bliscy będziecie dobrze chronieni przed intensywnym promieniowaniem UV. Będzie to korzystne także dla mebli wypoczynkowych, które pod jego wpływem mogłyby ulegać zniszczeniu lub tracić kolor.

Pergola bioklimatyczna – nie tylko przy domu

Niezwykle funkcjonalna i estetyczna pergola bioklimatyczna pasuje do wszystkich typów budynków. Możesz zdecydować o zamontowaniu jej tuż przy domu, gdzie będzie pełniła rolę łącznika między salonem a ogrodem. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby stała się ona konstrukcją całkowicie wolnostojącą. Opcja przykotwiczenia jej do gruntu sprawia, że altana jest stabilna i nieruchoma nawet pod wpływem silnego wiatru.

Warto rozważyć zastosowanie pergoli bioklimatycznej także w obiektach usługowych czy komercyjnych. Twój lokal gastronomiczny czy taras hotelowy na pewno zyskają dzięki niej na atrakcyjności. Duży wybór form, rozmiarów czy kolorów sprawia, że pergole znajdują zastosowanie nawet wewnątrz dużych hal wystawowych czy centrów handlowych.

Komfortowe i piękne pergole bioklimatyczne

Nazwa pergoli bioklimatycznej wynika z tego, że w dużym stopniu jej położenie wpływa na regulację temperatur panujących na tarasie. Całkowite zasunięcie lameli w ciepły dzień pozwala znacznie ochłodzić to miejsce i nie martwić się intensywnym promieniowaniem UV. Pod pergolą jest nieco ciemniej i chłodniej niż poza nią, dlatego możliwe jest serwowanie tu posiłków, nawet w środku gorącego dnia. Po zamknięciu z kolei lamele są tak szczelne, że chronią siedzących również przed ulewnym letnim deszczem.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka