poniedziałek, 29 sierpnia 2022 14:00

Pięknie, ekologicznie, zdrowo – dlaczego warto mieć świece sojowe w domu?

Autor Artykuł sponsorowany
Pięknie, ekologicznie, zdrowo – dlaczego warto mieć świece sojowe w domu?

Wszyscy lubimy piękne zapachy. Blask świec również większość z nas uznaje za atrakcyjny i dodający pomieszczeniom wrażenia przytulności. Coraz częściej po świece sięgamy więc nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale i przez resztę roku. Czy jednak dokonujemy świadomego ich wyboru?

Parafina i jej wady

Świece sojowe na rynku pojawiły się już jakiś czas temu, natomiast bardzo długo stanowiły margines rynku zdominowanego przez świece parafinowe. Dzisiaj jednak grupa świadomych klientów, którzy dokonują wyboru rodzaju świec rośnie, a tym samym maleje odsetek tych zainteresowanych świecami parafinowymi. Dlaczego? Parafina jest rzeczywiście tańsza w produkcji, co przekłada się na cenę świec. Jej produkcja jest jednak mało ekologiczna, a samo spalanie parafiny może się okazać niebezpieczne dla zdrowia. Badania wyraźnie pokazują, że podczas palenia parafinowych świec do atmosfery ulatniają się toluen czy benzen, a więc bardzo niebezpieczne, rakotwórcze wręcz (szczególnie benzen) substancje. Toluen powoduje zawroty głowy, a do tego dokładają się jeszcze szkodliwe i alergenne barwniki i sztuczne dodatki zapachowe. Z pozoru poprawiają one nasze wrażenia sensualne, ale w praktyce są kolejnymi substancjami, które nas trują.

Wosk sojowy – zostaje tylko zapach

Wosk sojowy nie bez powodu jest uznawany za znacznie bezpieczniejszy odpowiednik parafiny. Przede wszystkim pozyskiwany jest on z ekologicznych upraw soi. Po drugie, w tym utwardzonym oleju roślinnym nie ma nic oprócz niego. Oznacza to, że podczas spalania nie musisz obawiać się wydzielania niebezpiecznych substancji. W końcu jeśli coś już dodaje się do wosku sojowego są to jedynie przepiękne zapachy, ale nie sztuczne barwniki i aromaty, a naturalne olejki eteryczne. Kompozycji tego typu jest naprawdę wiele: od orzeźwiających cytrusowych zapachów, po kojące korzenne aromaty. Każdy znajdzie z pewnością zapach, który najbardziej trafia do niego. Dodatek naturalnych olejków eterycznych sprawia, że świece sojowe można wykorzystać do aromaterapii. Niska temperatura topienia sprawia, że olejki w świecy uwalniają się lepiej, a sam zapach jest intensywniejszy. Świece tego typu przede nie powodują bólu głowy, można je palić przy małych dzieciach i kobietach w ciąży. Produkty nie szkodzą zwierzętom. Podczas ich spalania wydziela się prawie 90% mniej sadzy, sojowe świece nie kopcą, a przy tym palą się około 50% dłużej niż parafinowe. Do tego wszystkiego wosk sojowy jest biodegradowalny.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje