piątek, 23 lipca 2021 10:00

Miał wieźć dzieci na wakacje. Zatrzymała go brzeska policja

Autor Głos 24
Miał wieźć dzieci na wakacje. Zatrzymała go brzeska policja

21 lipca 2021 roku w miejscowości Gnojnik w powiecie brzeskim, policja skontrolowała kierowcę wycieczkowego autobusu. O kontrolę poprosił jeden z rodziców dzieci. Alkomat wykazał 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku prowadzili kontrolę wycieczkowego autobusu. Kontrola przeszła pomyślnie. Stan techniczny i kierowca nie budzili zastrzeżeń. W tym samym czasie na parking wjechał autobus, który wiózł grupę dzieci na letni wypoczynek. Jeden z rodziców podróżujących dzieci poprosił o kontrolę również tego autobusu. Jeszcze przed badaniem policja czuła od kierowcy alkohol. Alkomat wykazał 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i przekazano sprawę do sądu. Na wakacje dzieci zawiózł inny kierowca.

Policja apeluje o trzeźwość i rozwagę w trakcie jazdy. Kontrole autobusów odbywają się nie tylko przed wyjazdem, ale też w trakcie trasy.

W Brzesku przy ulicy Szczepanowskiej 53 jest punkt prowadzenia kontroli autobusów i kierowców, przewożących dzieci oraz młodzież na wypoczynek. W trakcie kontroli policja sprawdza stan techniczny pojazdu, wyposażenie, uprawnienia i przede wszystkim trzeźwość kierowcy. Policja informuje, że kontrolę można zgłosić na kilka dni przed wyjazdem, wtedy czas oczekiwania na przyjazd patrolu jest krótszy.

Kontrolę można zgłosić pod numerem telefonu - 47 832 12 22

Aleksandra Kukuła, fot.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje