czwartek, 26 maja 2022 08:47

Olkusz: Spowodował wypadek i uciekł. Na miejscu zostawił rannych pasażerów

Autor Katarzyna Jamróz
Olkusz: Spowodował wypadek i uciekł. Na miejscu zostawił rannych pasażerów

Do wypadku doszło (25 maja) około godziny 12, w Zadolu Kosmolowskim (powiat olkuski) na drodze powiatowej 1087k.  

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący jeepem, jadąc od strony Zedermana w kierunku Kosmolowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W skutek tego samochód dachował. Kierowca jeepa oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając dwóch pasażerów w wieku 39 i 20 lat. Obaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. 20-latek nie wymagał dalszej hospitalizacji, natomiast 39-letni pasażer z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Krakowie. Policjanci ustalili tożsamość kierującego i udali się do jego miejsca zamieszkania. Mieli podejrzenie, że mężczyzna może ukrywać się w domu. Mundurowi przeszukali więc wszystkie pomieszczenia mieszkalne i na strychu budynku znaleźli 29-latka.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu i przewożąc pasażerów.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Jeszcze surowiej traktuje się nietrzeźwych sprawców wypadków, którym grozić może nawet 12 lat pozbawienia wolności.

wypadek Olkusz dachowanie
Pijany kierowca spowodował wypadek. "Pasażer z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala" / Fot.: Małopolska Policja

Inf./Fot.: Małopolska Policja

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje