wtorek, 10 października 2023 08:56

Pijany wiózł 11-letnią córkę samochodem. Na widok policjantów, zaczął uciekać

Autor Patryk Trzaska
Pijany wiózł 11-letnią córkę samochodem. Na widok policjantów, zaczął uciekać

28-latek mając ponad 2 promile w organizmie, przyjechał wraz z 11-letnią córką na stację paliw. Próbował uciec, gdy jeden ze świadków uniemożliwił mu dalszą jazdę. Mężczyznę zatrzymali policjanci.

W sobotę, po godzinie 19 policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który przyjechał na stację paliw w Białce samochodem marki Seat.

Na miejscu zastali pracowników stacji w obecności 11-letniej dziewczynki, która jak się okazało, podróżowała wraz z tatą samochodem. Podejrzane zachowanie ojca dziecka zauważył inny klient stacji paliw, który wyciągnął kluczyki z Seata i poprosił obsługę o wezwanie na miejsce funkcjonariuszy Policji.

Kierowca seata na widok funkcjonariuszy próbował wykorzystać porę nocną i uciec pieszo terenami zielonymi zlokalizowanymi za stacją paliw, jednakże po krótkim pościgu uniemożliwili mu to policjanci.

Nieodpowiedzialnym kierowcą oraz ojcem okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który po przebadaniu alkomatem urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo widniał w policyjnych systemach jako osoba, która nie posiada uprawnień do kierowania.

Mundurowi przekazali dziewczynkę pod opiekę rodziny, natomiast ojciec trzeźwiał w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

28-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysokie kary finansowe oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. Małopolska Policja

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka