piątek, 1 września 2023 11:00

PiS odkrywa karty w Małopolsce i prezentuje listy. Kto wystartuje do sejmu?

Autor Patryk Trzaska
PiS odkrywa karty w Małopolsce i prezentuje listy. Kto wystartuje do sejmu?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński długo trzymał w napięciu opinię publiczną, ale poznaliśmy "jedynki" partii rządzącej. Kto otworzy listy w Małopolsce?

15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarny, w których Polki i Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do sejmu i senatu. 6 września o godzinie 16:00 mija czas na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Partie od kilku tygodni prowadzą intensywną kampanię wyborczą. Opozycja zaprezentowała już swoich kandydatów do sejmu, jednak wszyscy czekali na ruch Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Jarosław Kaczyński długo trzymał w napięciu opinię publiczną, ale poznaliśmy "jedynki" partii rządzącej.

I tak w okręgu nr 12 (powiat chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki) listę otworzy obecny rzecznik PiS, Rafał Bochenek. Z kolei w mieście Kraka o mandat z pierwszego miejsca powalczy kandydatka na Prezydenta Krakowa z 2018 roku, Małgorzata Wassermann.

Potwierdziły się również spekulacje dotyczące bastionu Prawa i Sprawiedliwości, jakim jest okręg sądecki. Tu listę otworzy obecny wicemarszałek sejmu, Ryszard Terlecki. Zaskoczenia nie było również w okręgu nr 15 (powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów). Prawo i Sprawiedliwość postawiło na obecną posłankę, Annę Pieczarkę.

— Najistotniejsza wiadomość jest taka, że mamy listy. Nie była to łatwa praca. Wydaje nam się, że ci, którzy zostaną zaprezentowani, to wybór najlepszy. Jesteśmy partią polską. Reprezentujemy cały przekrój polskiego społeczeństwa. Reprezentujemy też wspólną ideę. Idę budowy ustroju i efektywnego — mówił na konferencji prasowej prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Całe listy mają zostać zaprezentowane w najbliższym czasie.

fot. Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka