niedziela, 10 października 2021 07:45

Pociągiem z Krakowa na Chorwację. Oto wstępny rozkład jazdy

Autor Aleksandra Tokarz
Pociągiem z Krakowa na Chorwację. Oto wstępny rozkład jazdy

Już w czerwcu 2022 roku na trasę pomiędzy Krakowem a Chorwacją mają wyjechać pociągi. Oznacza to, że do jednego z najpopularniejszych wśród polskich turystów kraju będzie można dostać się koleją. Pociągi mają kursować do Chorwacji trzy razy w tygodniu i mogą być ciekawą alternatywą dla podróży samochodem i samolotem - informuje Onet. Znany jest wstępny rozkład jazdy.

Czeski przewoźnik RegioJet ogłosił wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki i Splitu, który ma wejść w życie w wakacje w przyszłym roku. Pociągi mają kursować do Chorwacji trzy razy w tygodniu i mogą być ciekawą alternatywą dla podróży samochodem i samolotem – informuje Onet.

Połączenia mają być realizowane trzy razy w tygodniu. Jak podaje czeski portal zdopravy.cz pociągi z Polski będą wyjeżdżały we wtorki, piątki i niedziele, a z Chorwacji w poniedziałki, środy i soboty.

Pociąg ma startować z Krakowa o godz. 15:30. Następnie zatrzyma się na stacjach w Katowicach (odjazd o godz. 16:28), Tychach (16:43), Rybniku (17:14) i Wodzisławiu Śląskim (17:29). Potem przekroczy granicę z Czechami, gdzie kolejne przystanki zaplanowano m.in. w Ostrawie, Otrokowicach i Brzecławiu. O godz. 20:51 pociąg zatrzyma się w Wiedniu, a następnie wyruszy do Grazu. Ok. 3:30 dojedzie do Zagrzebia. Około 6 rano dojedzie do miejscowości Ogulin, gdzie skład zostanie rozłączony na dwie części: do Rijeki (planowany przyjazd o godz. 8:36) i Splitu (planowany przyjazd o godz. 12:21).

Podróż do Polski zacznie się w Splicie o godz. 15:30, a w Rijece o godz. 18:35. Docelowo pociąg ma docierać do Krakowa o godz. 12:12.

inf. Onet, fot. ilustracyjne/pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje