poniedziałek, 13 listopada 2023 06:00

Pod opieką miała niemowlaka. Alkomat wskazał 2,6 promila alkoholu

Autor Katarzyna Jamróz
Pod opieką miała niemowlaka. Alkomat wskazał 2,6 promila alkoholu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności w sprawie 38-letniej mieszkanki Oświęcimia, która będąc w stanie nietrzeźwości, miała pod opieką trzymiesięcznego syna.

W czwartek (9 listopada), tuż po godzinie 15:00, policjanci otrzymali zgłoszenie od kuratora Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach rodzinnych i nieletnich, iż podczas wizytacji jednej z rodzin ujawnił on nietrzeźwą matkę trzymiesięcznego dziecka. – Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,6 promila alkoholu. Małoletni został oddany pod opiekę rodziny – informuje policja.

Sprawa zostanie przekazana do Sądu

Wobec kobiety wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała obowiązek opieki.
Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Inf. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka